wtorek, 16 lipca, 2024

Konferencja o „czystym powietrzu” w Mrągowie

Czyste powietrze to dar i wyzwanie” – to hasło konferencji, która odbędzie się w piątek 7 października w Mrągowskim Centrum Kultury. Początek spotkania o godz. 10.00.

Głównym celem konferencji jest edukacja ekologiczna mieszkańców miasta Mrągowo i powiatu mrągowskiego, a także poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego ważne jest czyste powietrze w regionie Warmii i Mazur. Podczas spotkania prelegenci przybliżą proekologiczne rozwiązania prawne, czy założenia programu „Czyste powietrze” – możliwość otrzymania dofinansowania na wymianę starego pieca i ocieplenie domu. Ponadto podczas konferencji podjęta zostanie dyskusja na temat konieczności wzięcia odpowiedzialności za środowisko oraz konieczności uświadomienia sobie zagrożeń i skutków zdrowotnych braku czystego powietrza.

Konferencja „Czyste powietrze to dar i wyzwanie” odbędzie się w piątek, 7 października br. w Mrągowskim centrum Kultury. Początek spotkania o godz. 10.00. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie na rzecz rozwoju telewizji lokalnych VERITAS POLSKA.

Planowany przebieg konferencji:

10:00 – 10:15 – Otwarcie konferencji 

10:15 – 10:45 – dr nauk med. pulmonolog M. Zakrzewska z Fundacji Zdrowe Płuca przy Szpitalu Pulmonologicznym w Olsztynie – zagrożenia medyczne z tytułu zanieczyszczenia środowiska

10:45 – 11:15 – dr Kazimierz Warmiński UWM

11:15 – 11:45 – specjalista z WFOŚiGW w Olsztynie – doradca w zakresie programu „Czyste powietrze” przedstawi program, a po konferencji będzie udzielał indywidualnych konsultacji

11:45 – 12:15 – przerwa kawowa i dyskusje

12:15- 12:45 – bioetyk dr Anna Krupniewska: bioetyczne aspekty odpowiedzialności za środowisko (chrześcijańska etyka środowiskowa)

12:45 – 13:00 – specjalista od Uchwał Antysmogowych, który wyjaśni aktualny stan prawny

13:00 – 14:00 – wystąpienia donatorów, samorządów, dyrektora Spółki MEC Przemysława Budzyńskiego 

Projekt dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego Departament Ochrony Środowiska.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze