piątek, 14 czerwca, 2024

Kolejny McDonald’s na Warmii i Mazurach?

Miasto Kętrzyn od kilku miesięcy prowadzi rozmowy ze znaną siecią fastfood. Czy kolejny budynek McDonald’s powstanie w naszym województwie?

McDonald’s ostatecznie zdecydował się na budowę restauracji w naszym mieście, co niewątpliwie świadczy o pewnej zmianie wizerunkowej Kętrzyna. Dotąd tego nie było! Da to wpływy do miejskiej kasy z podatków i kilkadziesiąt nowych miejsc pracy – poinformował w mediach społecznościowych burmistrz miasta Henryk Niedziółka.

Rozmowy w imieniu miasta prowadził od kilku miesięcy zastępca burmistrza Maciej Wróbel. Jak dotąd nie ustalono jednak gdzie restauracja miałaby dokładnie powstać. Miasto chce publicznej dyskusji. – Firma McDonald’s wskazała dwie miejskie działki: przy stacji BP i przy Westerplatte. Obie są dziś zajęte – pierwsza to Ogród Zapachów, druga to lądowisko dla śmigłowców LPR. Oczywiście ogród można przenieść, a lądowisko zbudować bliżej szpitala. Ale chcemy publicznej dyskusji, stąd mój wniosek o opinię do Rady Miejskiej. Pamiętajmy, że to nie jedyne działki jakie mamy do dyspozycji, a koncern rozmawia też z właścicielami prywatnych nieruchomości. Wybór wbrew pozorom wcale nie jest mały – dodaje burmistrz Kętrzyna.

źródło: UM w Kętrzynie

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze