środa, 29 maja, 2024

Klasyka literatury w nietypowej scenerii

Teatr im. A. Sewruka w Elblągu zaprezentuje „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Mirosława Siedlera w olsztyneckim skansenie.

Od prapremiery Wesela minęło w tym roku 120 lat. Klasyka literatury Młodej Polski to wciąż nie do końca zbadany artystyczny potencjał, który pozwala każdemu inaczej widzieć wiejską zabawę między – dosłownie i w przenośni – dwoma światami.

W izbie rozbrzmiewa muzyka, wszyscy tańczą, a drzwi są otwarte… weselny „small-talk” dotyka coraz poważniejszych kwestii. Stawiane pytania do dzisiaj czekają na odpowiedzi. Kto i kiedy poprawi błędy popełnione ponad sto lat temu?

Bogactwo kostiumów, scenografia oddająca klimat bronowickiej chaty, muzyka, która uśpi naszą czujność, tańce, beztroska i dobra zabawa… a także wizje, majaki, tajemniczy goście. Dylematy i flirty. Wesele to dwa światy. Dwie rodziny. Dwa spojrzenia.

Klimat tego wyjątkowego miejsca będzie idealnym scenograficznym tłem akcji dramatu. Plenerowe spektakle w olsztyneckim skansenie odbędą się 29 oraz 30 lipca 2021 roku (godz. 20).

Projekt Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu realizowany jest wspólnie z Muzeum Budownictwa Ludowego-Park Etnograficzny w Olsztynku i Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

źródło: Urząd Marszałkowski

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze