wtorek, 16 lipca, 2024

Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem już w ten weekend [PROGRAM]!

Od 12.07 do 16.07 na Polach Grunwaldu odbędzie się jedno z największych wydarzeń historycznych w Polsce. Zapraszamy gorąco na XXV Inscenizację Bitwy pod Grunwaldem. Dla uczestników wydarzenia przewidzianych jest wiele atrakcji.

Program „Dni Grunwaldu 2023”

XXV Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem

12.07.2023 – ŚRODA

11.00 – Turniej łuczniczy “O Antałek Podkomorzego” (Chorągiew Krakowska)

11.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – VIII Turniej Bojowy Seniorów 40+ (Chorągiew Śląska)

12.00 – VIII Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Srebrny Miecz Grunwaldu” (Chorągiew Śląska)

15.00 – Warsztaty Chorału Gregoriańskiego cz. I (Kaplica Polowa Wielkiego Mistrza)

16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – VII Turniej Bojowy Kobiet (Chorągiew Śląska)

17.00 – VIII Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Złoty Miecz Grunwaldu” (Chorągiew Śląska)

20.00 – XI Międzynarodowy Turniej Piłki Średniowiecznej – Bruchenball – „Grundial 2023” (Chorągiew Krakowska)

20.30 – II Reko Potańcówka na Polach Grunwaldu (Chorągiew Śląska)

13.07.2023 – CZWARTEK

9.00 – Msza Święta w oprawie średniowiecznej Scholii Grunwaldzkiej (j. łaciński, Kaplica Polowa Wielkiego Mistrza)

10.00 – II Turniej łuczniczy „MAESTRO” – (niecka obok obozu „Kuglarzy”, Chorągiew Wallenroda)

10.00 – 13.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – VIII Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu”, cz. I (Chorągiew Gończa)

13.00 – VI Grunwaldzki Konkurs Nalewek (Chorągiew Ziemi Łęczyckiej)

13.30 – 16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – VIII Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu”, cz. II (Chorągiew Gończa)

15.00 – Warsztaty Chorału Gregoriańskiego cz. II (Kaplica Polowa Wielkiego Mistrza)

16.00 – Bule (Pétanque) – Eliminacje (Obóz Chorągwi Komturstwa i Miasta Gdańska)

17.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – VIII Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – FINAŁ (Chorągiew Gończa)

18.30 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – „MELLE” – Bojowy Turniej Chorągwi (Chorągiew Gończa)

14.07.2023 – PIĄTEK

9.00 – Msza Święta w oprawie średniowiecznej Scholii Grunwaldzkiej (j. łaciński, Kaplica Polowa Wielkiego Mistrza)

9.45 – Warsztaty Chorału Gregoriańskiego cz. III (Kaplica Polowa Wielkiego Mistrza)

10.00 – XI Mistrzostwa Polski w Szachach Historycznych wg XIV wiecznych traktatów traktatów (sala kinowa Muzeum, Chorągiew Mazowiecka „Siemowita”)

10.00 – I Grunwaldzki Turniej Włóczni i Tarczy (Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska) NOWOŚĆ!!!

12.30 – „Grunwaldzkie Wici”

14.00 – Turniej łuczniczy “EFENDI” (pole bitwy po Wiciach, Chorągiew Mazowiecka „Janusza”)

14.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – Turniej bojowy “Samowtór”, walki 2vs2 (Chorągiew Podolska)

17.00 – Próba generalna XXV Inscenizacji Bitwa pod Grunwaldem

18.30 – XI Mistrzostwa Polski VII Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu” (Chorągiew Gończa)

19.00 – Wigilia – Akatyst ku czci Matki Bożej z procesją do ruin kaplicy pobitewnej, liturgia w oprawie muzycznej – Zespół Wokalny Scala Sancta z Warszawy

20.00 – 24.00 Koncerty z okazji 25 Inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem cz. I. (scena u Rycerzy)

“The Medievals “

“Żniwa”

IV Turniej Bardów (organizator Viatores)

Fireshow – pokaz przygotowany na warsztatach dla rekonstruktorów hist.

15.07.2023 – SOBOTA

9.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP (Kaplica Polowa Wielkiego Mistrza)

10.00 – Przedbitewna Msza De Divisione Apostolorum (j. łaciński wg. formularza z 1410 r.), Zespół Wokalny Scala Sancta z Warszawy oraz Schola Grunwaldzka – Oprawa muzyczna liturgii (Kaplica Polowa Wielkiego Mistrza)

10.45 – Uzbrojenie lekkozbrojnego w okresie Bitwy pod Grunwaldem (scena u Rycerzy)

11.00 – Bule (Pétanque) – Finał (obóz Chorągwi Komturstwa i Miasta Gdańska)

11.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – VIII Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich (Chorągiew Podolska)

11.45 – Uzbrojenie Rycerza w okresie Bitwy pod Grunwaldem (scena u Rycerzy)

12.15 – Finał VIII Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich (Chorągiew Podolska)

12.30 – Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym

13.30 – VOCANTUS koncert zespołu muzyki dawnej

14.00 – Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy

15.00 – XXV Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem

16.30 – RODERYK – koncert zespołu “Medieval Folk” (scena u Rycerzy 3 x 20 min)

– Pokaz mody średniowiecznej (scena u Rycerzy 3 x 20 min)

19.00 – 23.00 Koncerty z okazji 25 Inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem cz. II (scena u Rycerzy)

„Vocantus”

“Viatores”

„Roderyk”

„Ignis” – Teatr ognia, Pokaz fireshow

16.07.2023 – NIEDZIELA

8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP (Kaplica Polowa Wielkiego Mistrza)

9.00 – Msza De Divisione Apostolorum w oprawie średniowiecznej Scholii Grunwaldzkiej (wg formularza z 1410r, j. łaciński, Kaplica Polowa Wielkiego Mistrza)

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze