wtorek, 16 lipca, 2024

„Farma złych dusz” – nowy thriller mazurskiej autorki już dostępny!

Catherine Reiss zadebiutowała w czerwcu 2022 roku thrillerem psychologicznym „Fetor”, który przez czytelników został określony mianem „przerażającego studium ludzkiej samotności”. 20 kwietnia 2023 roku ukazała się jego kontynuacja – „Farma złych dusz”.

Catherine Reiss to polska autorka thrillerów psychologicznych urodzona w Kozienicach, a aktualnie związana z województwem warmińsko-mazurskim (przede wszystkim z gminą Rybno). Z wykształcenia psycholog. Ważne są dla niej zagadnienia zdrowia psychicznego, wspieranie go i kultywowanie tolerancji dla osób chorych.

Kiedy zaczynałam tworzyć swój debiut „Fetor” nie myślałam o tym, co to będzie za gatunek i jak sklasyfikują go wydawnictwa. To było dla mnie naturalne, że skupiłam się na emocjach moich bohaterów, na ich psychice i motywach ich zachowania. Dla mnie jako dla psychologa zawsze ważna jest odpowiedź na pytanie – dlaczego ktoś postąpił tak, a nie inaczej? Wierzę, że każdy człowiek rodzi się dobry i to usiłuję przekazać w moich książkach – mówi autorka o swojej twórczości.

Farma złych dusz

Catherine Reiss zadebiutowała zadebiutowała w czerwcu 2022 roku thrillerem psychologicznym „Fetor”, który przez czytelników został określony mianem „przerażającego studium ludzkiej samotności”. 20 kwietnia 2023 roku ukazała się jego kontynuacja – „Farma złych dusz”.

Opis książki:

„Przekonam cię, że twoja dusza jest zła. Czujesz fetor? Nie czujesz. Słyszysz krzyki? Nie słyszysz. Myślisz, że robisz coś nikczemnego? Nie myślisz.

Nowa Matka zakonu werbuje zagubione duszyczki. Na polecenie Najwyższej Kapłanki funduje im krwawe wdrożenie do małej społeczności mamiącej swych członków obietnicą odkupienia. Pierwszą z nich jest Koryna Dylewska, niegdyś uznawana pisarka. Jeśli chce żyć, musi wyznać grzechy.

Siedmioletni Aleksander kiedyś mieszkał na farmie złych dusz. Z pomocą przyjaciół udało mu się uciec. Znalazł bezpieczny kąt w leśnej chacie, ale czy obecność pustelnika w tak małej odległości od zakonu może być przypadkowa? Jedno jest pewne, dopóki w strukturach zgromadzenia znajdują się dzieci, Aleks nie pozwoli sobie na odpoczynek. Czy jedno czyste serce jest w stanie zbawić cały ten podły świat?

Obserwuj. Wyczekuj. Bądź ostrożny i zaatakuj, zanim oni zaatakują ciebie.”

Dlaczego warto przeczytać książkę?

Od najmłodszych lat wykazywałam się wyjątkowo bujną wyobraźnią i tendencją do tworzenia własnych światów. Pisałam swoje opowiadania, pamiętniki i różnego typu krótkie formy. Od zawsze chciałam napisać coś dłuższego – opowiada Catherine Reiss o swoich debiutach. – Kiedy zaczęłam pisać mój debiut „Fetor”, zniknęłam, myślałam o fabule dzień i noc. Cała ta akcja toczyła się we mnie, a ja patrzyłam na wydarzenia oczami każdego z moich bohaterów i przeżywałam w sobie to wszystko. Bodźcem, który sprawił, że zaczęłam pisać bardziej na „poważnie”, był wykład na moich studiach, który poprowadziła dr hab. Grażyna Kwiatkowska dotyczący sekt.

Opinie przedpremierowe o książce Farma złych dusz:

„Fetor” sprawił, że Twoje emocje były w strzępach? Witaj na farmie złych dusz. Szokująca kontynuacja, która otwiera czytelnikowi drzwi do kolejnej dawki bólu, tajemnic i samotności. Wystawia także wszystkie zmysły na próbę. Jeśli przekroczysz próg, nigdy nie da o sobie zapomnieć.

Ewa Oleksiewicz, @booki_eci

Niepokojąca kontynuacja powieści „Fetor”. „Farma złych dusz” to hodowla, to wylęgarnia ludzkiego bólu i grzechów. Autorka ponownie porzuca nas na granicy dwóch światów i każe przenikać do umysłów postaci. Z każdą stroną sprowadza na czytelnika coraz głębszy mrok, brud i uczucie duszącej niepewności.

Anna Falatyn, autorka serii Prawniczka Camorry i dylogii KodeX

Catherine Reiss od kilku lat mieszka na Mazurach w gminie Rybno (powiat działdowski).

Uważam, że każdy człowiek ma swoje miejsce na ziemi. Niektórzy mają to szczęście, że się w nim rodzą, a inni muszą je odnaleźć. Moi rodzice przeprowadzili się na Mazury sześć lat temu, kiedy ja jeszcze kończyłam studia w Lublinie. Dobrze pamiętam, jak odwiedziłam ich po raz pierwszy i zakochałam się w mazurskich wschodach i zachodach słońca. Nigdy wcześniej nie widziałam tak magicznych mgieł ani tak fascynującego nieba. Mazury to namiastka raju na ziemi i wiem, że to dobre miejsce, aby przyszły na świat i rosły moje dzieci – mówi o swoim życiowym wyborze autorka.


Najnowszą książkę Catherine Reiss można zamówić w między innymi w księgarniach: Tania książka oraz Gildia.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze