środa, 24 kwietnia, 2024

Ćwiczenia strażaków z zakresu ratownictwa technicznego

Z uwagi na panujące warunki oraz zmniejszony poziom koncentracji kierowców odnotowuje się wzrost liczby wypadków komunikacyjnych, do których dysponowane są podmioty straży pożarnej. Aby móc w pełni skutecznie realizować swoje zadania w związku z takimi zdarzeniami, ratownicy nieustannie szkolą się i doskonalą.

W dniach 14-16.07.2021r. na poszczególnych zmianach służbowych zostały przeprowadzone Ćwiczenia Dowódcy JRG PSP w Mrągowie z zakresu ratownictwa technicznego. Ćwiczenia zorganizowano w ramach doskonalenia zawodowego realizowanego w KP PSP w Mrągowie. Brały w nich udział zastępy z JRG w Mrągowie.

Głównym celem do osiągnięcia podczas ćwiczeń było prawidłowe przeprowadzenie akcji ratowniczej podczas wypadków komunikacyjnych z udziałem osób, które są zakleszczone w pojeździe. Ratownicy doskonalili techniki wykonywania dostępu do osoby poszkodowanej m.in. poprzez rozginanie i rozcinanie konstrukcji pojazdu przy użyciu urządzeń hydraulicznych, a także szybkiej i bezpiecznej ewakuacji osoby ze strefy zagrożenia.

Ćwiczenia odbyły się w miejscowości Bagienice dzięki uprzejmości lokalnego przedsiębiorcy prowadzącego Auto-Złom.

opracowanie: st. str. Kamila Świderska

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze