niedziela, 26 maja, 2024

Cieszyli się, że już są w Europie

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim zatrzymali 4 obywateli Tadżykistanu, którzy przekroczyli tzw. zieloną granicę. Celem ich podroży były Niemcy.

18 września strona rosyjska poinformowała polską straż graniczną o przekroczeniu granicy rosyjsko-polskiej przez 4 osoby. Funkcjonariusze Straży Granicznej natychmiast ruszyli do akcji. Poinformowali służby współdziałające z SG oraz lokalne społeczeństwo. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim ujawnili na pasie ornym ślady przekroczenia granicy państwowej, a technik kryminalistyki z Bezled zabezpieczył 16 śladów jednakowej wielkości i z takim samym protektorem.

19 września patrol SG zatrzymał 4 mężczyzn, po telefonicznej informacji jednego z mieszkańców Górowa Iławeckiego. Zatrzymani mężczyźni to obywatele Tadżykistanu, w wieku od 30 do 39 lat.

Jeden z nich podsiadał przy sobie dowód osobisty, drugi prawo jazdy, a pozostali nie mieli żadnych dokumentów tożsamości. Jak przyznali, przylecieli samolotem do Kaliningradu, stamtąd taksówką w rejon granicy, a potem do Polski. Obywatele Tadżykistanu byli zabezpieczeni w dodatkową odzież i jednakowe obuwie, stąd identyczne ślady na pasie drogi granicznej.

Mężczyźni po przekroczeniu granicy rosyjsko-polskiej, przebrali się i porzucili brudne ubrania w zaroślach. Jak wynika z nagrań ucieszyli się, że już są w Europie. Idąc w głąb kraju, zacierali ślady gazem pieprzowym.

Zatrzymanym obywatelom Tadżykistanu postawiono zarzuty przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom, do czego się przyznali. Dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby 3 lat. Ponadto każdego z cudzoziemców ukarano grzywną w wysokości 1 000 zł.

Polska straż graniczna przekazała 4 Tadżyków stronie rosyjskiej.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze