niedziela, 26 maja, 2024

Archidiecezja Warmińska ma nowych kapłanów

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński udzielił święceń w stopniu prezbiteratu siedmiu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie.

Z rąk metropolity warmińskiego święcenia kapłańskie przyjęli: ks. mgr Grzegorz Antczak z parafii św. Wojciecha w Olsztynie, ks. mgr Daniel Bojarski z parafii MB Królowej Polski w Mławie, ks. mgr Jędrzej Borejko z parafii św. Piotra i Pawła w Reszlu, ks. mgr Karol Gawryś z parafii św. Antoniego w Braniewie, ks. mgr Michał Gołębiewski z parafii św. Piotra i Pawła w Reszlu, ks. mgr Piotr Olszewski z parafii św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie i ks. mgr Adrian Zaworski z parafii św. Antoniego w Braniewie.

Neoprezbiterzy jako współpracownicy biskupa głoszą słowo Boże, sprawują sakramenty, a przede wszystkim celebrują Eucharystię. – Rozważajcie Prawo Boże, wierzcie w to, co przeczytacie, nauczajcie tego, w co wierzycie, i pełnijcie to, czego będziecie nauczać. Czyniąc to wszystko, pamiętajcie, że zostaliście z ludu wzięci i dla ludzi ustanowieni – przypomniał podczas liturgii święceń wszystkim zgromadzonym arcybiskup Górzyński.

W liturgii w olsztyńskiej katedrze wzięli udział kapłani, siostry zakonne, a także rodziny i przyjaciele nowo wyświęconych kapłanów. Na zakończenie uroczystej Mszy św. neoprezbiterzy otrzymali dekrety kierujące ich do pracy na terenie archidiecezji warmińskiej.

ks. mgr Grzegorz Antczak został mianowany wikariuszem w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim, ks. mgr Daniel Bojarski wikariuszem w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie, ks. mgr Jędrzej Borejko wikariuszem w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie, ks. mgr Karol Gawryś wikariuszem w parafii św. Jerzego w Kętrzynie, ks. mgr Michał Gołębiewski w parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Bartoszycach, ks. mgr Piotr Olszewski wikariuszem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynku, a ks. mgr Adrian Zaworski został skierowany do pracy w parafii Bogarodzicy Dziewicy Matki Kościoła w Olsztynie.

Neoprezbiterzy odprawili w ostatni weekend swoje msze prymicyjne w rodzinnych parafiach, a pracę duszpasterską w parafiach archidiecezji warmińskiej rozpoczną od 1 lipca br.

źródło: Archidiecezja Warmińska

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze