wtorek, 23 lipca, 2024

50 lat minęło jak jeden dzień

W komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste pożegnanie oficera odchodzącego na emeryturę. Z mundurem po prawie 50 latach służby rozstał się ppłk SG Józef WOŚ – Kierownik Służby Zdrowia.

W obecności rodziny, kadry kierowniczej oraz funkcjonariuszy i pracowników W-MOSG odczytano rozkaz o mianowaniu na wyższy stopień oficerski. Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga z dniem 19 sierpnia 2022 r. mianował mjr. SG Józefa Woś na stopień podpułkownika SG. Natomiast Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Robert Inglot wręczył odchodzącemu na emeryturę, szablę oficerską, jako dowód uznania i podziękowania za długoletnią służbę Ojczyźnie.

Komendant oddziału  podziękował odchodzącemu na emeryturę oficerowi za lata służby, merytorykę i zaangażowanie na rzecz funkcjonariuszy, pracowników i cudzoziemców oraz za wzorową postawę w realizacji obowiązków służbowych. Życzył, by wspominał służbę w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej z uśmiechem  i aby nowy rozdział życia, który właśnie rozpoczął był pełen dobrych chwil.

Ppłk SG Józef Woś w lipcu 1973 roku rozpoczął służbę w mundurze jako słuchacz na Wydziale Lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat, jako mundurowy, służył Ojczyźnie, dbając o zdrowie ludzi.  

16 maja 1991 roku wstąpił w szeregi Straży Granicznej, natomiast Kierownikiem Służby Zdrowia W-MOSG został  w 1996 roku. Ponad 30 lat służy lekarską poradą funkcjonariuszom i pracownikom Straży Granicznej, a od 15 lat wspiera i leczy cudzoziemców przebywających w kętrzyńskim ośrodku. Do tej pory opieką medyczną objął około 4 tys. cudzoziemców.   

Za wzorową służbę ppłk SG Józef Woś był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, m.in. Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej. Ponadto kierownika służby zdrowia uhonorowano Odznaką SG, a także Medalem Trzydziestolecia Powołania Straży Granicznej, natomiast Komendant Oddziału nadał mu Emblemat Pamiątkowy W-MOSG.

źródło: W-M OSG

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze