piątek, 14 czerwca, 2024

18- i 21-latek usłyszeli zarzut zabójstwa. Grozi im dożywocie

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście w niedzielę rano (12.09.2021 r.) otrzymali informację o zwłokach mężczyzny znalezionych na klatce schodowej jednego z budynków na terenie miasta. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 21 lat mających związek z tym zdarzeniem. Grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Na miejsce zdarzenia natychmiast została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza oraz załoga karetki pogotowia z której obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon 45-latka.

W sprawie śmierci mieszkańca Dobrego Miasta wszczęte zostało śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Olsztyn-Północ. W czynnościach na miejscu związanych z zabezpieczeniem śladów kryminalistycznych brali udział m.in. policjanci z KP w Dobrym Mieście, technik kryminalistyki, policjanci z laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Osobiście w czynnościach uczestniczył również prokurator oraz biegły lekarz z zakresu medycyny sadowej.

Po wstępnych oględzinach miejsca przestępstwa, śledczy nie mieli wątpliwości, że śmierć 45-latka nastąpiła przy udziale osób trzecich, o czym świadczyły powierzchowne obrażenia denata czy otwarte drzwi prowadzące do mieszkania 45-latka, w którym panował ogólny bałagan. Decyzją prokuratora ciało 45-latka zabezpieczono do prosektorium do dalszych badań sekcyjnych.

Śledczy rozpytali sąsiadów w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia. Funkcjonariusze dowiedzieli się m.in., że sprawcy z poszkodowanym wspólnie spożywali alkohol i że w trakcie libacji doszło prawdopodobnie do kłótni między biesiadnikami, która przerodziła się w rękoczyny.

Przeprowadzona na miejscu zdarzenia wizja lokalna przy udziale jednego z zatrzymanych pozwoliła dokładnie odtworzyć przebieg zaistniałej sytuacji skutkującej ostatecznie śmiercią 45-latka. Na podstawie przeprowadzonych czynności policjanci wytypowali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tym zdarzeniem. Już po chwili funkcjonariusze ustali miejsca przebywania podejrzewanych o przestępstwo mężczyzn i zatrzymali a następnie osadzili w policyjnym areszcie 18 i 21-latka.

W środę (15.09.2021 r.) 18 i 21-latek zostali przewiezieni do prokuratury, gdzie zostały im przedstawione zarzuty zabójstwa. Mężczyźni przyznali się do popełnienia przestępstwa zagrożonego karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Do sądu zostanie złożony wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

źródło: KWP Olsztyn

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze