środa, 22 maja, 2024

Żołnierze po służbie na granicy korzystają z turnusów regeneracyjnych w Mrągowie

W Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym Mrągowo rozpoczęła się seria turnusów regeneracyjnych dla żołnierzy, którzy strzegą granicy państwa.

Żołnierze, którzy zakończyli służbę na granicy korzystają już z turnusów regeneracyjnych w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo–Kondycyjnym Mrągowo. Oprócz zajęć sportowych i rehabilitacyjnych są też spotkania z psychologiem. Żołnierze mają możliwość wypoczynku razem z rodzinami – napisał na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Zajęcia zostały podzielone na 4 główne grupy tj. spotkania z psychologiem – trening relaksacji i zdolności radzenia sobie ze stresem, zajęcia sportowe, zabiegi rehabilitacyjne oraz warsztaty kulturalno-oświatowe. Program został ułożony tak, by uczestnicy mieli również czas na odpoczynek.

Właśnie dobiega końca pierwszy turnus, w trakcie którego uczestnicy mieli okazję, pod czujnym okiem instruktorów Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego Mrągowo, podnieść swoje zdolności fizyczne i umiejętności sportowe, m.in. w grach zespołowych, ćwiczeniach indywidualnych czy w pływaniu. Skorzystali z zabiegów rehabilitacyjnych, tj. fizykoterapii, a w tym laseroterapii, magnetoterapii, krioterapii miejscowej oraz hydroterapii. Mogli również poczuć się trochę marynarzami, a dokładniej nurkami. W ramach zajęć z nurkowania rekreacyjnego poznali podstawowe zasady bezpiecznego nurkowania i posługiwania się sprzętem.

Żołnierze wzięli też udział w podróży historyczno-wojskowej po Warmii i Mazurach, gdzie mogli zapoznać się z wybranymi miejscami historycznymi regionu. W ramach podróży odwiedzili Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce oraz ruiny byłej kwatery wojennej Adolfa Hitlera Wilczy Szaniec w Gierłoży.

źródło: PAP, Wojsko Polskie

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze