czwartek, 30 listopada, 2023

Zjazd Delegatów Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Mrągowie

26 kwietnia 2023r. w Mrągowskim Centrum Kultury odbył się Zjazd Delegatów Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Rejonu Mrągowskiego, który zrzesza blisko 400 osób. Celem spotkania było złożenie sprawozdań z działalności mrągowskiego oddziału oraz wybór nowych władz. Ostatecznie ustalono, że wybory odbędą się w innym terminie.

Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddział w Mrągowie skupia w swoich szeregach prawie 400 osób. Koła mrągowskie Nr 1 i Nr 2 to ponad 300 osób, poza tym do Rejonu Mrągowskiego należy koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Piecek i koło z Biskupca. W spotkaniu wzięło udział dwóch przedstawicieli z zarządu wojewódzkiego związku.

Mrągowski Oddział Związku ERiI, na którego czele stoi kilkuosobowy, prężnie działający Zarząd z szefową Haliną Zajączkowską i jej zastępczynią Teresą Gieczewską jest bardzo aktywny. Członkowie związku mogą spędzać czas w swoim towarzystwie na cotygodniowych, czwartkowych wieczorkach tanecznych, organizowane są wycieczki, wczasy, imprezy integracyjne i spotkania z ciekawymi ludźmi. 

Nie brakuje także imprez okolicznościowych jak Dzień Seniora, Wigilia, Sylwester.  Zarząd pozyskuje na swoją działalność środki m.in. pisząc projekty. Składki członkowskie w wysokości 80% są oszczędnie zagospodarowywane i przeznaczane na działalność Oddziału (20% składek odprowadzana jest do Zarządu Wojewódzkiego).

Celem niedawnego Zjazdu Delegatów był m.in. wybór nowych władz. Na spotkanie przyszło wielu członków niebędących delegatami. Po odczytaniu sprawozdań przewidzianych w porządku obrad – sprawozdanie z działalności Zarządu, sprawozdanie finansowe i sprawozdanie Komisji Rewizyjnej – przegłosowano absolutorium dla ustępującego zarządu.

W dalszej części rozgorzała dyskusja dotycząca działalności związku i samych wyborów.  Oponenci, wywodzący się z grupy niezaproszonych na zebranie członków związku, przedstawili swoje wnioski dotyczące innej, bezpośredniej formy wyborów do zarządu.

Ostatecznie zadecydowano, że na spotkaniu do zmian władz nie dojdzie. Przedstawiciel Zarządu Wojewódzkiego ZERiI  zaproponował, aby w terminie nie krótszym niż dwa tygodnie, =zwołać Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze wszystkich członków związku i wtedy przeprowadzić bezpośrednie wybory.

Nowe rozwiązanie, tej dość złożonej sytuacji,  zostało zaakceptowane przez wszystkich zebranych. Czekamy więc na nowy  termin Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego wszystkich członków ZERiI oddz. w Mrągowie.

Hanna Szymborska

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze