niedziela, 26 maja, 2024

Żeglarze odebrali olimpijskie nominacje

W Polskim Komitecie Olimpijskim oficjalnie powołano pierwszych polskich olimpijczyków. Olimpijskie nominacje odebrali m.in. przedstawiciele żeglarstwa: zawodnicy, trenerzy i członkowie sztabu medycznego. Wśród nich znaleźli się reprezentanci Mrągowa: Piotr Myszka i Tomasz Stańczyk. 


Olimpijskie ślubowanie i odbiór nominacji to ważny moment w życiu każdego sportowca i symboliczne potwierdzenie tego, że lata treningów popartych wieloma wyrzeczeniami prowadzą na sportowy Olimp. Niektórzy nasi zawodnicy doskonale znają już to uczucie, inni przeżywają to po raz pierwszy, mam nadzieję, że nie ostatni. To moment radości i refleksji, ale od tej chwili „Operacja Tokio” wchodzi w ostatnią, najważniejszą fazę. Jako Polski Związek Żeglarski, w tym cyklu olimpijskim zapewniliśmy zawodnikom komfortowe warunki przygotowań. Już w samej Enoshimie nad formą i zdrowiem naszych Olimpijczyków czuwać będzie szeroki sztab trenerski i medyczny. Teraz wszystko w rękach i głowach naszych zawodników i zawodniczek. Wierzę, że są świetnie przygotowani i na pewno stać ich na dobre wyniki, z medalami włącznie. Tego oczywiście życzę naszym Olimpijczykom a wszystkich fanów żeglarstwa proszę o mocne trzymanie kciuków – mówi Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

Nominacje odebrali żeglarze, trenerzy i członkowie sztabu medycznego: Magdalena Kwaśna, Piotr Myszka, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda, Zdzisław Staniul. Przemysław Miarczyński, Paweł Kacprowski, Tomasz Stańczyk, Jared West, Dominik Życki, Mariusz Goliński, Paweł Kowalski i Mateusz Potoczny. Część polskiej reprezentacji wylatuje już do Japonii i na miejscu, na olimpijskim akwenie w Enoshimie, będą przygotowywać się do olimpijskich startów.


W siedzibie PKOL z rąk Anny Krupki, Sekretarz Stanu w Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Andrzeja Kraśnickiego – Prezesa PKOL oraz Adama Krzesińskiego – Sekretarza Generalnego PKOl nominacje olimpijskie odebrali również przedstawiciele kajakarstwa, podnoszenia ciężarów, tenisa, wioślarstwa i wspinaczki sportowej.

Miło mi powitać wszystkich na pierwszym ślubowaniu Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Za kilka godzin, dni, będziemy wyjeżdżać na igrzyska olimpijskie do Tokio. Poprzedził je bardzo trudny czas, czas pandemii koronawirusa. Chciałbym wszystkich pogratulować, że mimo wszystko udało się Wam uzyskać kwalifikacje. Dziś nadszedł moment, który jest już tradycją udziału w igrzyskach. Jest to oficjalne ślubowanie. Chciałbym życzyć wszystkim, aby wypadli na igrzyskach jak najlepiej, żeby osiągali wspaniałe i satysfakcjonujące rezultaty. Ale chciałbym także, abyście usłyszeli Mazurek Dąbrowskiego, a nasza biało-czerwona flaga, aby jak najczęściej wciągana była na maszty olimpijskie. Do zobaczenia w Tokio – mówił Andrzej Kraśnicki.

13 lipca olimpijskie ślubowanie złoży druga grupa polskich żeglarzy. Będą to Zofia Klepacka, Jolanta Ogar, Agnieszka Skrzypulec, Cezariusz Piórczyk, Witold Dudziński oraz Tomasz Chamera.

źródło: PZŻ

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze