wtorek, 5 lipca, 2022

Żeglarstwo: skład na mistrzostwa świata i Europy ujawniony!

Polskie Stowarzyszenie Klasy 420 ogłosiło skład reprezentacji na żeglarskie mistrzostwa świata oraz mistrzostwa Europy juniorów. Wśród powołanych zawodników nie brakuje akcentów z województwa warmińsko-mazurskiego.

Na mistrzostwa świata do włoskiego Aregai mają szansę pojechać:

Kategoria mężczyzn:

  • Ludwik Grzelak/ Tomasz Lewandowski Olsztyński Klub Żeglarski
  • Korneliusz Dębiak/ Filip Kurczewski Olsztyński Klub Żeglarski
  • Pola Schmidt/Tymon Kosobucki YKP Gdynia
  • Mateusz Buło/ Aleksander Warno KS BAZA Mrągowo
  • Aleksander Hlebowicz/ Adrian Manista NAUTICUS Fundacja Promocji Sportów Wodnych

Kategoria kobiet:

  • Agnieszka Pawłowska/ Dominika Ołowiak Chojnicki Klub Żeglarski/Olsztyński Klub Żeglarski
  • Joanna Cymerman/ Małgorzata Górnisiewicz Klub Sportów Wodnych Baltic

Kategoria U17:

  • Paulina Rutkowska/ Iga Wielczyk Yacht Klub Polski Gdynia/ SSW MOS Iława
  • Jeremi Dąbrowski/Mikołaj Bazyli Klub Sportów Wodnych Baltic
  • Jan Zamojski/Michał Trafalski YKP Gdynia
  • Natalia Kilar/Maciej Maćkowiak YKP Gdynia
  • Jeremi Szczukowski/Jakub Pietrzak Chojnicki Klub Żeglarski/MKŻ Arka Gdynia
  • Liwia Liszkiewicz/ Aleksandra Kot Olsztyński Klub Żeglarski
  • Jakub Częczek/Jakub Wąsikowski KS BAZA Mrągowo
  • Radosław Parzych/Kamil Jankowski KS BAZA Mrągowo
  • Michał Szklarz/Jan Borowiak Klub Sportów Wodnych Baltic
  • Weronika Marszalik/Amelia Kwiatkowska NAUTICUS Fundacja Promocji Sportów Wodnych
  • Anna Chomont/Matylda Ferenc KSW Baltic Dziwnów

Skład polskich zawodników na mistrzostwa Europy (Formia/Włochy):

Kategoria U19:

  • Ludwik Grzelak/ Tomasz Lewandowski Olsztyński Klub Żeglarski
  • Agnieszka Pawłowska/ Dominika Ołowiak Chojnicki Klub Żeglarski/Olsztyński Klub Żeglarski
  • Rafał Pogorzelski/ Filip Fajfer Giżycka Grupa Regatowa/ MKS Dwójka Warszawa
  • Korneliusz Dębiak/ Filip Kurczewski Olsztyński Klub Żeglarski
  • Jan Fuk/ Paweł Kuszewski Giżycka Grupa Regatowa
  • Dominika Grala/ Mikołaj Merkler Giżycka Grupa Regatowa
  • Emilia Roszkowska/ Leon Przybyszewski KS Spójnia Warszawa
  • Natalia Kilar/ Maciej Maćkowiak YKP Gdynia
  • Adam Turczynowicz/ Marcel Kurjańczyk Giżycka Grupa Regatowa
  • Pola Schmidt/ Tymon Kosobucki YKP Gdynia

Kategoria U17:

  • Ewa Lewandowska/ TBA KS AZS AWFiS Gdańsk
  • Paulina Rutkowska/ Iga Wielczyk Yacht Klub Polski Gdynia/ SSW MOS Iława
  • Mateusz Gigielewicz/ Patryk Chełkowski Giżycka Grupa Regatowa
  • Dominika Fajdasz/ Szymon Rozum MKS Dwójka Warszawa
  • Jan Zamojski/ Michał Trafalski YKP Gdynia

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze