niedziela, 26 maja, 2024

Żeglarskie Grand Prix Mrągowa 2021 na półmetku rywalizacji!

Z okazji tegorocznych Dni Mrągowa 3-4 lipca odbyły się II eliminacje Żeglarskich Grand Prix Mrągowa – Forsell Cup. Kto w tym roku zwycięży w całym cyklu żeglarskich imprez?

Rywalizacja na wodzie toczyła się tym razem w 4 klasach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa: jachty kabinowych, otwartopokładowe, OPEN i Mariner a także po raz pierwszy w historii cyklu w dodatkowej klasie Finn.

– Cieszymy się, że możemy stale polepszać i powiększać naszą żeglarską ofertę i zapraszać inne klasy i stowarzyszenia żeglarskie. Niektórzy mieli do pokonania kilkaset kilometrów w jedną stronę, a mimo tego odległość nie stanowiła dla nich żadnej przeszkody. To motywuje do dalszej pracy – komentuje Mateusz Kossakowski, prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „CZOS”.

Na start przybyło tym razem 10 jachtów. Żeglarze rywalizowali ze sobą w siedmiu wyścigach krótkodystansowych. – Impreza towarzyszyła licznym atrakcjom przygotowanym z okazji Dni Mrągowa. W sobotę królował zmienny wiatr. Początkowo słaby, potem się wzmógł, więc rywalizacja między załogami była zaostrzona. W niedzielę wiało już równo do 5 stopni w skali Beauforta. Rywalizowano fair play, bez protestów i sporów na wodzie – informuje Lidia Kowal, komandor i sponsor tytularny regat.

W klasie OPEN zwycięzcę poznaliśmy już po ukończeniu pierwszego wyścigu, gdyż tym razem wystartowała tylko jedna łódka w składzie: Jakub Malicki, Arkadiusz Szajkowski, Karol Góralczyk i Danuta Tomczak. Rywalizacja do ostatniego wyścigu toczyła się jednak w klasie otwartopokładowej. Ostatecznie pierwsze miejsce na podium wywalczył startujący na Finnie Andre Skarka. Drugie miejsce na omedze zajęli Krzysztof Łazarski i Edyta Grzelak, a na ostatnim miejscu podium znalazł się Jan Kominek.

W klasie Mariner 600 pierwsze miejsce wywalczył znany m.in. ze startów w Polskiej Lidze Żeglarskiej Marcin Panaś, który tym razem uczył swojego następcę, czyli syna Oskara. Drugie miejsce na podium zajęła kobieca reprezentacja – Lidia Kowal i Ilona Niewiadomska. Rywalizację wśród jachtów kabinowych wygrała ekipa: Dariusz Bałdyga, Dariusz Lubak i Grzegorz Wionczek. Tuż za nimi znaleźli się Hubert Jabłoński i Tomasz Krzywosz.

W klasyfikacji Finnów pierwsze miejsce zajął Andre Skarka, który wygrał większość wyścigów. Na drugim miejscu podium znalazł się Jan Kominek, a tuż za nim był Jan Okulicz.

Następna i jednocześnie ostatnia tegoroczna eliminacja Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa została zaplanowana na 7-8 sierpnia 2021. – W sierpniu poznamy kolejnych finalistów cyklu, którzy we wrześniu będą rywalizować o końcowy tryumf. W ostatnich latach nikomu nie udało się obronić wywalczonego tytułu. Czy tak będzie również i tym razem? Na razie zapraszamy na sierpniowe regaty, w których będzie można zobaczyć także liczną klasę OK Dinghy, a także przygotowujących się do startu w Pucharze Europy Korsarzy! – dodaje Mateusz Kossakowski.


Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu i progresywnego pressingu, a nie z oglądania się do tyłu. P. Coelho… & TM Created by ENdemol Studio…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze