środa, 29 maja, 2024

Żeglarska rywalizacja na półmetku. Piotr Myszka wziął udział w Żeglarskim Grand Prix Mrągowa! [wideo]

Z okazji Dni Mrągowa 2 lipca 2022 roku odbyły się II eliminacje Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Tym samym rywalizacja o awans do finału wkracza w decydującą fazę.  Kto w tym roku zwycięży w całym cyklu żeglarskich imprez?

Rywalizacja na wodzie toczyła się ponownie w 3 klasach ŻGP Mrągowa: jachty kabinowe, otwartopokładowe oraz OPEN. Na starcie pojawiło się 10 jachtów, należących głównie do zawodników z powiatu mrągowskiego. Warto podkreślić, że tym razem w regatach uczestniczyła silna reprezentacja żeglarzy z Mazurskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych.

Żeglarskie Grand Prix Mrągowa świętują w tym roku swoje 9-lecie. Podczas jednej z pierwszych eliminacji w 2014r. na rozpoczęciu regat pojawił się dwukrotny mistrz świata i mistrz Europy Piotr Myszka, który obiecał, że kiedyś wystartuje w imprezie. Historia po kilku latach zatoczyła koło, bo mrągowski olimpijczyk w końcu pojawił się na linii startu na… jachcie kabinowym.

Cieszę się, że mogę nie tylko reprezentować moje miasto na arenie międzynarodowej, ale również uczestniczyć w regatach. Mrągowo to kuźnia żeglarskich talentów, dlatego mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się ten start powtórzyć – powiedział na rozpoczęciu regat Piotr Myszka.

Impreza towarzyszyła licznym atrakcjom przygotowanym z okazji Dni Mrągowa. Z powodu warunków pogodowych (3-5 B, a w porywach nawet więcej) sędzia główny Andrzej Nowicki zdecydował się rozegrać 4 wyścigi krótkodystansowe (2 śledzie).

W klasie OPEN zwycięzcę poznaliśmy już po ukończeniu pierwszego wyścigu, gdyż tym razem wystartowała tylko jedna łódka w składzie: Karol Góralczyk, Krzysztof Michoń i Arkadiusz Sopel. Wśród jachtów otwarto pokładowych najszybsza okazała się załoga: Łukasz Dakszewicz i Bartosz Bogucki. Na drugim stopniu podium uplasowali się: Dariusz Bałdyga, Dariusz Lubak i Barbara Musik.

Najsilniej obsadzona była klasa jachtów, w której wystartowało siedem jachtów. Klasyfikację wygrali Hubert Jabłoński oraz Tomasz Krzywosz, a tuż za nimi na jachcie podobnej produkcji znaleźli się: Paweł Marcinkjan i Tomasz Kopciewski. Trzecie miejsce zajęli: Piotr Myszka, Andrzej Wołosz i startujący po raz pierwszy w regatach burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski.

Następna i jednocześnie ostatnia tegoroczna eliminacja Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa została zaplanowana na 6-7 sierpnia 2022.

W sierpniu poznamy kolejnych finalistów cyklu, którzy we wrześniu będą rywalizować o końcowy tryumf. Od początku istnienia Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa nikomu nie udało się obronić wywalczonego tytułu, aż do wygranej Łukasza Dakszewicza.  Jak będzie w tym roku? Na razie zapraszamy na sierpniowe regaty, w których będzie można zobaczyć także liczne klasy OK Dinghy oraz Korsarz – podsumowuje prezes MTR „CZOS” Mateusz Kossakowski.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze