sobota, 23 września, 2023

Zagraniczne staże mrągowskich uczniów i nauczycieli [zdjęcia]

Uczniowie i nauczyciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie i Zespołu Szkół Nr 2 w Mrągowie wrócili z zagranicznych staży. Przez ostatnie 2 tygodnie mieli okazję nabywać nowe umiejętności w hiszpańskiej Maladze.

Na całe ferie zimowe do Malagi wyjechała grupa składająca się z 17 uczniów i 2 nauczycieli z Zespołu Szkół Nr 2 oraz druga grupa z 15 uczniami i 2 nauczycielami z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Szkoły współpracują z partnerską firmą z Walencji Universal Mobility.

Z CKZiU wyjechali technicy pojazdów samochodowych i informatycy. Natomiast z Zespołu Szkół Nr 2 technicy żywienia i usług gastronomicznych, hotelarstwa, organizacji turystyki i ekonomiści

W czasie wolnym grupa objęta została bogatym programem kulturowym z wycieczkami, pozwalającymi poznać Malagę, a także region południowo-wschodniej Hiszpanii. Mieli okazję zobaczyć Sewillę, Granadę oraz Gibraltar.

Nauczyciele przedmiotów zawodowych zapoznali się z hiszpańskim modelem edukacji zawodowej i praktykami u hiszpańskich pracodawców. Każdy z uczestników projektów nabył nowe umiejętności, doświadczenie oraz miał okazję podnieść swoje umiejętności językowe.

Program Erasmus+ jest finansowany ze środków unijnych. Dofinansowanie pozyskał Powiat Mrągowski.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj
spot_img

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze