niedziela, 26 maja, 2024

Zagraniczne staże mrągowskich uczniów i nauczycieli [zdjęcia]

Uczniowie i nauczyciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie i Zespołu Szkół Nr 2 w Mrągowie wrócili z zagranicznych staży. Przez ostatnie 2 tygodnie mieli okazję nabywać nowe umiejętności w hiszpańskiej Maladze.

Na całe ferie zimowe do Malagi wyjechała grupa składająca się z 17 uczniów i 2 nauczycieli z Zespołu Szkół Nr 2 oraz druga grupa z 15 uczniami i 2 nauczycielami z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Szkoły współpracują z partnerską firmą z Walencji Universal Mobility.

Z CKZiU wyjechali technicy pojazdów samochodowych i informatycy. Natomiast z Zespołu Szkół Nr 2 technicy żywienia i usług gastronomicznych, hotelarstwa, organizacji turystyki i ekonomiści

W czasie wolnym grupa objęta została bogatym programem kulturowym z wycieczkami, pozwalającymi poznać Malagę, a także region południowo-wschodniej Hiszpanii. Mieli okazję zobaczyć Sewillę, Granadę oraz Gibraltar.

Nauczyciele przedmiotów zawodowych zapoznali się z hiszpańskim modelem edukacji zawodowej i praktykami u hiszpańskich pracodawców. Każdy z uczestników projektów nabył nowe umiejętności, doświadczenie oraz miał okazję podnieść swoje umiejętności językowe.

Program Erasmus+ jest finansowany ze środków unijnych. Dofinansowanie pozyskał Powiat Mrągowski.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze