wtorek, 16 lipca, 2024

„Z pieśnią przez wieki” – I ogólnopolski konkurs piosenki patriotycznej organizowany w Mrągowie

Konkurs skierowany jest do solistów ze szkół, młodzieżowych domów kultury, placówek oświatowych, kulturalnych i artystycznych z Polski. Festiwal zostanie zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie 26.11.2022r.

Celem festiwalu jest popularyzacja utworów patriotycznych w środowiskach dzieci i młodzieży, prezentacja dorobku artystycznego młodych wokalistów, inspirowanie dzieci i młodzieży do poszukiwań artystycznych, doskonalenie warsztatu muzycznego, konfrontacja, aktywizacja środowisk twórczych i edukacyjnych, wspieranie wychowania patriotycznego poprzez formy aktywności artystycznej – informuje pomysłodawczyni Ewa Gnoza, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie.

Konkurs skierowany jest do solistów ze szkół, młodzieżowych domów kultury, placówek oświatowych, kulturalnych i artystycznych z Polski. Prezentacje będą odbywały się w kategoriach wiekowych:

  • I kategoria wiekowa do 9 lat
  •  II kategoria wiekowa do 12 lat
  • III kategoria wiekowa do 15 lat
  • IV kategoria wiekowa  do 19 lat

I ogólnopolski konkurs piosenki patriotycznej „Z pieśnią przez wieki” pod patronatem honorowym burmistrza miasta Mrągowo odbędzie się 26.11.2023 r. w Mrągowskim Centrum Kultury.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 20.11.2022r. Można je wysłać na adres [email protected] lub dostarczyć do tymczasowej siedziby na oś. Mazurskim 12 w SP nr 4 w Mrągowie ( piętro I, bryła G, pokój 101). Więcej informacji znajduje się w aktualnościach na stronie www.mdk.mragowo.pl

W tym roku laureaci oprócz statuetek i dyplomów otrzymają nagrody finansowe.

Solistów oceniać będzie jury w składzie:

Agata Dowhań – polska wokalistka, członkini zespołów Partita i Alibabki. Założycielka i kierownik artystyczny Studia Wokalnego „Sukces” w Mrągowie, które odnosi wiele sukcesów na scenie ogólnopolskiej i międzynarodowej: Ostatnio  ZŁOTA MUSZELKA na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” w Suwałkach i GRAND PRIX na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca KORONA ORFEUSZA w Grecji.

Regina Suświłło – nauczyciel klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Mrągowie.

Jacek Gajda – od 29 lat jest żołnierzem zawodowym, a od 4 lat radnym i wiceprzewodniczącym Rady Powiatu w Mrągowie, członkiem zarządu PCK w Mrągowie.

Mariusz Garnowski – artysta, muzyk. Kompozytor i autor tekstów. Od blisko 20 lat związany z zespołem „SUKCES”. Na co dzień współtworzy zespoły Babsztyl i Cezary Makiewicz i Koltersi.

Czekamy na zgłoszenia oraz zapraszamy wszystkich , którzy tego dnia zechcą być z nami. W trakcie festiwalu będzie można zobaczyć choreografię tancerzy z MDK „Niepodległa” – dodaje Ewa Gnoza.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze