niedziela, 26 maja, 2024

Wybudują nowe mieszkania. KZN objął udziały w mrągowskiej spółce [zdjęcia]

Na mocy podpisanej w środę 24 listopada 2021 roku w Mrągowie umowy Krajowy Zasób Nieruchomości przekazał mrągowskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego działkę o wartości blisko 2,5 mln złotych, na której mają powstać dwa bloki mieszkalne.

W sumie na osiedlu Mazurskim w Mrągowie ma zostać oddanych do użytku 80 mieszkań o powierzchni od 38 do 60 m kw. Dalsze plany zakładają wybudowanie kolejnego bloku mieszkalnego. 

Będą to lokale adresowane do osób, które mają problemy z zakupem mieszkań na rynku komercyjnym i nie mają zdolności kredytowej. Wychodzimy na przeciw naszych mieszkańców i chcemy pomóc im w uzyskaniu własnego mieszkania – powiedział podczas konferencji burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski.

Podpisanie dokumentów, w wyniku których KZN obejmie udziały w mrągowskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego „Karo” nastąpiło w Urzędzie Miejskim w Mrągowie 24 listopada. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele KZN na czele z prezesem Arkadiuszem Urbanem, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski, zastępca burmistrza Tadeusz Łapka i prezes TBS „Karo” w Mrągowie Janusz Pabich.

To nie jest nasza pierwsza inwestycja w województwie warmińsko-mazurskim. Wcześniej w maju tego roku wspólnie z 19 gminami z regionu podpisaliśmy porozumienie ,tworząc Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową KZN-Północ Sp. z o.o, w wyniku którego ma powstać 1000 lokali mieszkaniowych. Plany w Mrągowie są bardzo ambitne. Już w przyszłym roku chcemy zakończyć fazę projektową i rozpocząć budowę – poinformował prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości, Arkadiusz Urban.

Założenie jest takie, że w 2023 roku dokonamy przydziału mieszkań i uzgodnimy z najemcami sposób ich wykończenia, oczywiście w określonych ramach i możliwościach finansowych. Oddamy bowiem mieszkania nie w stanie deweloperskim, ale gotowe do zamieszkania. Chcemy by ludzie wprowadzili się w 2024 roku – dodał prezes mrągowskiego TBS Janusz Pabich.

Jakie kryteria trzeba spełnić by móc się ubiegać o mieszkanie w Mrągowie?

Kryteria mieszkaniowe ustala gmina. Zakończyliśmy proces przyjmowania ankiet, w których zgłosiło się blisko 180 osób. To pokazuje jak ogromne jest zapotrzebowanie na tego typu mieszkania. Ten okres ankietowania był jednak krótki, dlatego jesteśmy w trakcie ustalania odpowiednich procedur. Będziemy się jednak starać w taki sposób to wszystko skonstruować, by jak największa grupa mieszkańców mogła z tych mieszkań docelowo skorzystać – poinformował burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze