wtorek, 23 lipca, 2024

Wszystkie żeglarskie szlaki prowadzą do Mrągowa

W dniach 6-7 sierpnia 2022 roku odbędą się ostatnie regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – Arkodach&Stomasz Cup. Kto w tym roku awansuje do finału cyklu? Dodatkowo na mrągowskim akwenie zobaczymy także zawodników OK Dinghy oraz Korsarzy.

Trzecie i ostatnie w tym roku regaty eliminacyjne ŻGP Mrągowa, które wyłonią ostatecznych finalistów cyklu, zostaną rozegrane w trzech klasyfikacjach ŻGP Mrągowa: jachtów otwarto pokładowych, kabinowych oraz Open. Oprócz tego, dodatkowo sklasyfikowani zostaną zawodnicy OK Dinghy oraz Korsarze. Organizator planuje w ciągu dwóch dni przeprowadzić 8 wyścigów.

Pragnę przypomnieć, że zgodnie z życzeniami zawodników startujących w Żeglarskim Grand Prix Mrągowa punktowany w cyklu będzie wyłącznie jeden dzień regat (sobota). Klasy OK Dinghy oraz Korsarz będą ścigać się przez dwa dni. Zachęcam jednak do uczestnictwa w całych regatach, bo wzorem wieloletnich tradycji nie zabraknie atrakcji zarówno na wodzie, jak i na lądzie –  komentuje Mateusz Kossakowski, prezes MTR „Czos”.

Zapisy do regat odbywają się głównie drogą elektroniczną. Biuro regat pozostaje jednak otwarte by w szczególnych przypadkach móc pomóc uczestnikom i przyjezdnym gościom. Wpisowe do zawodów wynosi 60 zł od osoby dorosłej. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 na plaży przy Ekomarinie, a godzinę później rozpocznie się pierwszy wyścig.

Plan regat

Sobota 6 sierpnia

8.00 – 11.00 Zapisy do regat – biuro regat

11.00 Uroczyste otwarcie regat – port plaża miejska (przy Ekomarinie)

11.15 Odprawa sterników

12.10 Start do regat

19.30 Kolacja żeglarska   – Hotel Alek

Niedziela 7 sierpnia

Start do regat według komunikatu sędziego – biuro regat

14.00 Oficjalne zakończenie regat – port przy plaży miejskiej (przy Ekomarinie)


Zadanie pn. „Żeglarskie Grand Prix Mrągowa 2022” otrzymało dofinansowanie ze śródków Warmińko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze