piątek, 14 czerwca, 2024

Wspomnienie o Marszałku Józefie Piłsudskim

14 lipca w Mrągowie usłyszymy fragmenty książki Ścieżka obok drogi autorstwa Kazimiery Iłłakowiczówny w interpretacji uznanej aktorki teatralnej i filmowej Ewy Dałkowskiej. Czytanie dopełni muzyka na żywo w wykonaniu Dominika Rosłona. 

Wspomnienia Kazimiery Iłłakowiczówny, która w latach 1926 – 1935 była osobistą sekretarką Marszałka, są barwną opowieścią ukazującą postać Józefa Piłsudskiego z dwóch perspektyw, jako zwykłego człowieka, i Wielkiego Męża Stanu. Utwór doczekał się trzech wydań w okresie międzywojennym (w latach 1938-1939), po wojnie ukazało się zaledwie jedno wydanie – reprint w 1989 roku.

EWA DAŁKOWSKA
Aktorka teatralna i filmowa. Stworzyła  wiele niezapomnianych kreacji zarówno teatralnych, jak i filmowych. Współpracowała z największymi twórcami polskimi, m.in. z: Andrzejem Wajdą, Janem Englertem, Zygmuntem Hubnerem, Antonim Krauze, Andrzejem Barańskim, Edwardem Żebrowskim, Andrzejem Trzos – Rastawieckim, Krzysztofem Zaleskim, Tomaszem Manem, Agnieszką Holland, Krzysztofem Zanussim. Talent i charyzma aktorki przyciągają także młodych twórców. 

W przypadku dobrych warunków pogodowych wydarzenie zorganizowane zostanie w formie plenerowej na molo przy skwerze Jana Pawła II.   

Termin: 14 lipca (czwartek), godz. 16.00. 

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze