piątek, 19 lipca, 2024

Wóz odchodzi na zasłużoną strażacką emeryturę

Po 25 latach służby w jednostkach OSP Gminy Mrągowo na strażacką emeryturę przeszedł samochód Mercedes Benz LA 710. Jego nowym nabywcą został właściciel Mercedes Club Mrągowo – Alfred Siwik.

Strażacki Mercedes wzbogaci kolekcję zabytkowych pojazdów, które znajdują się już w garażach mrągowskiego pasjonata aut zabytkowych.

Ten samochód służył z powodzeniem najpierw w jednostce OSP Użranki, a następnie w OSP Wyszembork. Teraz, wspólnie z Radą Gminy Mrągowo, podjęliśmy decyzję o jego sprzedaży i zakupie nowszego pojazdu dla strażaków z Wyszemborka – mówi Piotr Piercewicz, wójt Gminy Mrągowo. – Cieszę się, że pojazd traktowany przez nas z ogromnym sentymentem, trafił w godne miejsce, w którym widać ogromny szacunek do historii motoryzacji. Środki uzyskane ze sprzedaży samochodu, w całości trafią na poczet zakupu nowszego pojazdu do jednostki OSP Wyszembork.

Fot. Justyna Bahr / UG Mrągowo

Pochodzący z 1969 roku samochód Mercedes Benz LA 710 trafił do Gminy Mrągowo w połowie lat 90. z niemieckiego Bielefeld, gdzie służył w jednej z tamtejszych jednostek ochotniczych. Był to pierwszy samochód strażacki sprowadzany z zagranicy dla jednostek OSP w gminie, co wówczas stanowiło spore wydarzenie. Najpierw był użytkowany w jednostce OSP Użranki, a od 2015 roku w OSP Wyszembork. Samochód służył strażakom do akcji ratowniczo-gaśniczych, ale był także nie lada atrakcją podczas wielu imprez na terenie gminy i miasta Mrągowo.

źródło: Gmina Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze