środa, 24 kwietnia, 2024

Wójt Piotr Piercewicz otrzymał jednogłośnie absolutorium

Ubiegłoroczny budżet Gminy Mrągowo zamknął się kwotą 44 328 401,98 zł po stronie dochodów i kwotą 42 813 103,38 zł po stronie wydatków gminy, co oznacza, że drugi rok z rzędu Gmina Mrągowo wygenerowała nadwyżkę na koniec roku.

Na wielu polach naszej działalności trudny rok 2020, okazał się jednocześnie wyjątkowym i przełomowym rokiem – komentuje wójt gminy Mrągowo, Piotr Piercewicz. Szczególnie pod kątem pozyskania środków zewnętrznych, bez których niemożliwe byłoby inwestowanie w takim stopniu, w jakim czynimy to obecnie.

Blisko 6 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Szestnie, ponad 1 mln zł dofinansowania na budowę kanalizacji w Bagienicach i Nowych Bagienicach oraz blisko 200 tys. zł na adaptację budynku szkoły w Grabowie na mieszkania komunalne, to wynik tylko jednego roku budżetowego i złożonych w tym właśnie roku wniosków o dofinansowanie.

Ubiegły rok pozwolił także na pozyskanie środków z zupełnie nowych dla samorządów źródeł tj. Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki takim możliwościom rozpoczęto realizację oczekiwanej od lat budowy kompleksu boisk sportowych w Marcinkowie, a także wodociągu do Śniadowa. Tylko na te dwie inwestycje gmina otrzymała ponad 2,5 mln zł.

Łączna suma pozyskanych w 2020 roku środków z zewnątrz to rekordowa w historii gminy kwota 10,5 mln zł, dla porównania dodam, że rok 2019 to wynik – 2,5 mln zł a 2018 1,3 mln zł. Pragnę podziękować wszystkim osobom, które odpowiadają za realizację budżetu gminy. To był ciężki rok, przede wszystkim z powodu niepewności, co do kształtu naszych finansów w dobie pandemii. Wykonanie budżetu z nadwyżką, to nasz wspólny sukces – mówi wójt Piotr Piercewicz.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze