niedziela, 26 maja, 2024

Wojewódzkie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Mrągowie

Mrągowo będzie gospodarzem wojewódzkich obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, które odbędzie się 1 marca.

Organizatorami wydarzenia są: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie oraz Szkoła Podstawowa nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie.

Organizacja takiego święta to wielkie wyróżnienie nie tylko dla naszej szkoły, ale dla miasta Mrągowo oraz powiatu mrągowskiego — mówi Wojciech Kordaczuk, dyrektor SP Nr 4 w Mrągowie. — Przygotowujemy się do niego starannie. Chcemy by wszystko wypadło wzorowo.

Program uroczystości:

  • O godz. 10:00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji Ojczyzny i „Żołnierzy Niezłomnych” w Kościele pw. Błogosławionego Honorata Koźmińskiego w Mrągowie pod przewodnictwem Metropolity Warmińskiego J.E. Bpa dr Janusza Ostrowskiego – Biskupa pomocniczego Archidiecezji Warmińskiej, a homilię wygłosi J.E. ks Abp Edmund Piszcz – emerytowany Metropolita Warmiński.
  • Po Mszy Świętej nastąpi przejazd pod pomnik Obrońców Suwerenności i Niepodległości Rzeczpospolitej (za urzędem miasta), gdzie odbędzie się apel oraz salwy honorowe Wojska Polskiego.
  • Po apelu zaproszeni goście udadzą się do Szkoły Podstawowej nr 4 w Mrągowie, gdzie odbędzie się poświęcenie nowej tablicy, upamiętniającej patrona szkoły Generała Stefana „Grota” Roweckiego.
  • Po poświęceniu tablicy odbędzie się koncert Orkiestry Wojskowej w Szkole Podstawowej nr 4, a następnie montaż patriotyczno-muzyczny w wykonaniu uczniów SP4 w Mrągowie.
  • Po przedstawionym montażu słowno-muzycznym, nastąpi wykład Naczelnika Delegatury IPN z Olsztyna o „Żołnierzach Niezłomnych”.

Kilka dni później, dokładnie 6 marca (niedziela), odbędzie się w Mrągowie Bieg Tropem Wilczym, upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Będzie to 10. edycja wydarzenia.

źródło: UM Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze