wtorek, 23 lipca, 2024

Wernisaż prac uczestników projektu „W drodze do samodzielności”

23 stycznia o godzinie 17.00 w Mrągowskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż prac uczestników projektu „W drodze do samodzielności. Wystawa ukazuje wspólne prace dzieci i rodziców na, ich emocje, budowanie wspólnej tożsamości oraz przede wszystkim efektywnej komunikacji. Projekt jest realizowany przez Fundację REI Rehabilitacja Edukacja Integracja.

Wernisaż prac plastycznych uczestników projektu jest zwieńczeniem pracy dzieci, ich rodziców oraz prowadzących. 

Fundacja REI Rehabilitacja Edukacja Integracja to nowo powstała fundacja działająca na terenie Mrągowa i okolic, która wspomaga rozwój osób niepełnosprawnych.

W ramach projektu zostały przeprowadzone innowacyjne zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych z elementami Arteterapii i Sensoplastyki, na których dzieci uczyły się nawiązywania relacji rówieśniczych, współpracy w grupie, odczuwania własnych emocji i jednocześnie wykorzystywały i pobudzały wszystkie zmysły.  Projekt obejmuje także indywidualne zajęcia integracji sensorycznej oraz wsparcie pedagogiczne dla rodziców bądź opiekunów dzieci.


Projekt „W drodze do samodzielności” sfinansowany ze środków Fundacji PZU trwa od sierpnia 2022 r. i obejmuje dziesięcioro dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawność oraz ich rodziny z Mrągowa i okolic. Z końcem stycznia 2023 r. największa dotychczas inicjatywa Fundacji dobiegnie końca.  

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze