środa, 22 maja, 2024

W Mrągowie powstały „Punkty Pomocy Okresowej”

W siedmiu miejscach w Mrągowie zamontowano „Punkty Pomocy Okresowej”. Są to specjalne skrzynki z darmowymi środkami higienicznymi dla potrzebujących kobiet.

„Punkty” to inicjatywa fundacji Akcja Menstruacja, która chce łamać miesiączkowe tabu i zwalczać ubóstwo menstruacyjne. Bo jak wynika z raportu Kulczyk Foundation – nawet blisko 50 tys. kobiet w Polsce nie ma pieniędzy na zakup środków higienicznych.

W Mrągowie opiekunem „Punktów” jest Zuzanna Juroszek z grupy projektowej You Can Fly, we współpracy z Fundacją Akcja Menstruacja oraz Fundacją Alternatywnej Edukacji ALE.

Pomysł niesienia pomocy kobietom w nagłych sytuacjach chodził nam po głowie od bardzo dawna. Zależy nam na normalizacji tematu kobiecego okresu, który na razie zaliczany jest do tematów tabu. Również kobiece przypadłości w dojrzałym wieku, na przykład problem z utrzymaniem moczu, jest nadal czymś bardzo wstydliwym. Pamiętajmy przy tym, że nie tylko kobiety mają okres, ale także osoby niebinarne i trans. Jak widać, tolerancja nie dotyczy wyłącznie koloru skóry albo wyznania – mówi Zuzanna Juroszek .

W Mrągowie „Punkty” dostępne są w: Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Mrągowskim Centrum Kultury, Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnej, Bursie Międzyszkolnej, Bibliotece Pedagogicznej, Przychodni Lekarskiej „Grunwaldzka”, siedzibie Fundacji „ALE” i w budynku Urzędu Miejskiego w Mrągowie.

Źródło: myMragowo.pl/UM Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze