piątek, 1 marca, 2024

Uroczyste przekazanie samochodów pożarniczych w powiecie mrągowskim

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie otrzymała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy warty ponad 1,2 mln złotych! Nowoczesny MAN zastąpił ponad 10-letni pojazd, który został przekazany do OSP Woźnice.

Zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśnicziczego dla Komendy Powiatowej PSP w Mrągowiezrealizowano dzięki środkom finansowym z budżetu państwa i przy współfinansowaniu poprzez fundusz wsparcia Komendanta Wojewódzkiego PSP ze środków przekazanych przez samorządy i podmioty. Wartość każdego samochodu to 1.210.000 złotych. Środki z budżetu państwa do zakupu każdego z pojazdów wynosiły po 890 tys. zł, a pozostałą część sfinansowano z funduszu wsparcia.

— Inwestowanie w bezpieczeństwo ludzi nie ma ceny — powiedział obecny na uroczystości Błażej Poboży, wiceminister MSWiA. — Cieszę się szczególnie ze wsparcia Ochotniczej Straży Pożarnej, bo to właśnie ci ratownicy są najczęściej pierwsi na miejscu zdarzeń.

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Woźnicach trafił ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z 2007 roku, który zastąpił pojazd pożarniczy marki Star z 1979 roku.

źródło: UM Mrągowo, KW PSP Olsztyn

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze