piątek, 14 czerwca, 2024

Uczniowie mają głos. Znamy wyniki Szkolnego Budżetu Obywatelskiego 2022!

Trzecia edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego została rozstrzygnięta. Jak głosowali uczniowie z poszczególnych szkół w Mrągowie?

Szkolny Budżet Obywatelski to inicjatywa mrągowskiego magistratu, która daje uczniom miejskich i powiatowych szkół możliwość realizowania swoich pomysłów i realnego wpływu na co wydawane są pieniądze z miejskiego budżetu. W tym roku uczniowie z 7 szkół z Mrągowa zgłosili w sumie 26 projektów.

W tegorocznej edycji SBO w głosowanie zaangażowało się aż 2280 uczniów. To oni zadecydowali, na co w przyszłym roku zostanie wydanych 40 tys. złotych z budżetu miasta.

Zwycięskie projekty:

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie

Celem projektu jest wyposażenie szkoły w dwa monitory, które znajdą się na korytarzu szkolnym (hol) oraz w sali konferencyjno-szkoleniowej. Monitory zapewnią dalszy rozwój rozwój komunikacji cyfrowej, która została zapoczątkowana w CKZiU. W tej chwili szkoła posiada 4 monitory, na których są publikowane wszystkie informacje z życia szkoły, ogłoszenia, komunikaty, prezentacje itp. Komunikacja cyfrowa to sieć zintegrowanych i połączonych cyfrowo telebimów, na których szkoła publikuje wszystkie informacje z życia szkoły, ogłoszenia, komunikaty, prezentacje itp.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mrągowie (ul. Kopernika 2)

Projekt zakłada doposażenie sali gimnastycznej m.in. o nowe piłki, przyrządy gimnastyczne czy szarfy do tańca.

Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły

Stolik egzaminacyjny składany 1-os. na stelażu metalowym ze względu na swoją funkcjonalność jest idealnym rozwiązaniem do sal egzaminacyjnych, a jego zasadniczym autem jest możliwość szybkiego rozłożenia i złożenia stołu. W przypadku sal wielofunkcyjnych w szkołach niejednokrotnie zostanie wykorzystany do przeprowadzania egzaminów maturalnych i zawodowych, jak również etapów szkolnych konkursów i olimpiad przedmiotowych. Projekt zakłada zakup 28 stolików egzaminacyjnych.

Zespół Szkół nr 4 im. gen. S. Grota-Roweckiego

Celem projektu jest zakup 2 projektorów oraz ekranów projekcyjnych z pilotem.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mrągowie – ul. Bohaterów Warszawy 4

„Letnia klasa” to możliwość przeprowadzenia zajęć na zewnątrz, ale nie tylko. To miejsce, gdzie odbywać się będą pikniki, kiermasze, imprezy plenerowe czy zajęcia klas młodszych, które obcowałyby z przyrodą. „Letnia klasa” to możliwość prowadzenia zajęć w ciekawy i innowacyjny sposób.

I Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie

Radiowęzeł szkolny będzie znajdował się w małym pokoju gospodarczym naprzeciwko sali matematycznej na pierwszym piętrze. Ma być używany do przekazywania informacji uczniom a także do puszczania muzyki podczas przerw.

Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie

Projekt zakłada zakup zestawu 30 szafek szkolnych zamykanych na klucz, co zapewni uczniom poczucie prywatności i bezpieczeństwa.

Zespół Oświatowo-Sportowy „Baza”

Uzasadnienie projektu:

Chcemy stworzyć miejsce odpoczynku wolne od telefonów, w którym aktywnie będziemy spędzać przerwy. Wszyscy chętni uczniowie, pragnący ciekawie zagospodarować wolny czas, mieliby możliwość skorzystania z urządzeń, sprzętów rekreacyjnych takich jak: piłkarzyki, stół do tenisa stołowego, stół do cymbergaja oraz pufy. Okres pandemii zaburzył nasze relacje i dlatego to miejsce pomoże je odbudować.

źródło: UM Mrągowo/ red.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze