Trzecia edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego została rozstrzygnięta. Jak głosowali uczniowie z poszczególnych szkół w Mrągowie?
Szkolny Budżet Obywatelski to inicjatywa mrągowskiego magistratu, która daje uczniom miejskich i powiatowych szkół możliwość realizowania swoich pomysłów i realnego wpływu na co wydawane są pieniądze z miejskiego budżetu. W tym roku uczniowie z 7 szkół z Mrągowa zgłosili w sumie 26 projektów.
W tegorocznej edycji SBO w głosowanie zaangażowało się aż 2280 uczniów. To oni zadecydowali, na co w przyszłym roku zostanie wydanych 40 tys. złotych z budżetu miasta.
Zwycięskie projekty:
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie
Celem projektu jest wyposażenie szkoły w dwa monitory, które znajdą się na korytarzu szkolnym (hol) oraz w sali konferencyjno-szkoleniowej. Monitory zapewnią dalszy rozwój rozwój komunikacji cyfrowej, która została zapoczątkowana w CKZiU. W tej chwili szkoła posiada 4 monitory, na których są publikowane wszystkie informacje z życia szkoły, ogłoszenia, komunikaty, prezentacje itp. Komunikacja cyfrowa to sieć zintegrowanych i połączonych cyfrowo telebimów, na których szkoła publikuje wszystkie informacje z życia szkoły, ogłoszenia, komunikaty, prezentacje itp.
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mrągowie (ul. Kopernika 2)
Projekt zakłada doposażenie sali gimnastycznej m.in. o nowe piłki, przyrządy gimnastyczne czy szarfy do tańca.
Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły
Stolik egzaminacyjny składany 1-os. na stelażu metalowym ze względu na swoją funkcjonalność jest idealnym rozwiązaniem do sal egzaminacyjnych, a jego zasadniczym autem jest możliwość szybkiego rozłożenia i złożenia stołu. W przypadku sal wielofunkcyjnych w szkołach niejednokrotnie zostanie wykorzystany do przeprowadzania egzaminów maturalnych i zawodowych, jak również etapów szkolnych konkursów i olimpiad przedmiotowych. Projekt zakłada zakup 28 stolików egzaminacyjnych.
Zespół Szkół nr 4 im. gen. S. Grota-Roweckiego
Celem projektu jest zakup 2 projektorów oraz ekranów projekcyjnych z pilotem.
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mrągowie – ul. Bohaterów Warszawy 4
„Letnia klasa” to możliwość przeprowadzenia zajęć na zewnątrz, ale nie tylko. To miejsce, gdzie odbywać się będą pikniki, kiermasze, imprezy plenerowe czy zajęcia klas młodszych, które obcowałyby z przyrodą. „Letnia klasa” to możliwość prowadzenia zajęć w ciekawy i innowacyjny sposób.
I Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie
Radiowęzeł szkolny będzie znajdował się w małym pokoju gospodarczym naprzeciwko sali matematycznej na pierwszym piętrze. Ma być używany do przekazywania informacji uczniom a także do puszczania muzyki podczas przerw.
Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie
Projekt zakłada zakup zestawu 30 szafek szkolnych zamykanych na klucz, co zapewni uczniom poczucie prywatności i bezpieczeństwa.
Zespół Oświatowo-Sportowy „Baza”
Uzasadnienie projektu:
Chcemy stworzyć miejsce odpoczynku wolne od telefonów, w którym aktywnie będziemy spędzać przerwy. Wszyscy chętni uczniowie, pragnący ciekawie zagospodarować wolny czas, mieliby możliwość skorzystania z urządzeń, sprzętów rekreacyjnych takich jak: piłkarzyki, stół do tenisa stołowego, stół do cymbergaja oraz pufy. Okres pandemii zaburzył nasze relacje i dlatego to miejsce pomoże je odbudować.
źródło: UM Mrągowo/ red.