niedziela, 26 maja, 2024

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej ma nowego prezesa

17 maja 2021 roku w Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnych Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Mrągowskiej wybrał nowego prezesa, którym został Zdzisław Piaskowski.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej jest stowarzyszeniem, które poprzez swoje działania od prawie półwiecza wpisuje się w historię Mrągowa i powiatu. Podejmuje i realizuje różne inicjatywy, poszerzające wiedzę na temat historii regionu. Od lat wydaje publikacje, organizuje spotkania tematyczne i wydarzenia kulturalne promujące Ziemię Mrągowską. Jako datę powstania organizacji przyjmuje się 25 stycznia 1973 r. Tego dnia odbyło się pierwsze zebranie. Uczestniczyło w nim 48 osób.

Mateusz Kossakowski: Co się wydarzyło, że Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej wybrało nowego prezesa?

Zdzisław Piaskowski: Teraz nie wydarzyło się nic nadzwyczajnego. Wybór nowego prezesa to konsekwencja smutnego wydarzenia sprzed prawie roku. W ostatnią niedzielę czerwca 2020 roku zmarł dotychczasowy prezes Stowarzyszenia, Andrzej Badurek. Kiedy opuszczały go już siły, powierzył pełnienie obowiązków swojej zastępczyni, Teresie Zera.

Ostatni rok, to czas ograniczeń i wymuszonego zastoju, to bardzo trudny okres dla wszystkich organizacji. Dla naszej też. Pani Teresa jest aktywna zawodowo i perfekcyjna w działaniu. Stwierdziła, że musi mieć czas na pracę zawodową. Kiedy, już teraz w maju, część ograniczeń związanych z epidemią ustąpiła i mogliśmy zebrać Zarząd, złożyła rezygnację z kierowania Stowarzyszeniem. W poniedziałek, 17 maja, Zarząd przyjął jej rezygnację i zaproponował mi kierownictwo organizacji. Zgodziłem się i nasza dzisiejsza rozmowa jest jedną z konsekwencji tego wyboru.

MK: Jakie są najbliższe plany Stowarzyszenia?

ZP: Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej przez prawie 50 lat swojej aktywności wypracowało stabilny i skuteczny model działania. Dlatego rewolucji nie będzie. Postaram się, aby wszystkie pozytywne formy tej aktywności utrzymać. Może niektóre uda nam się zaktualizować i uatrakcyjnić. To kwestia najbliższych dni i tygodni. Obecny skład Zarządu, to ludzie doświadczeni i chętni do działania. Dlatego myślę, że razem podziałamy. Zamierzam odświeżyć stare przyjaźnie i nawiązać nowe.

Przyjrzałem się też statutowi organizacji. Wymaga on drobnych korekt i aktualizacji. Już w czerwcu odbędzie się Walne Zgromadzenie. Jeśli dopisze frekwencja, to może i to załatwimy szybko i skutecznie. 

 

Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Co sie wydarzylo, ze towarzystwo ma nowego prezesa? Nic nadzwyczajnego, poprostu poprzedni zmarl. Ot takie male nieznaczace wydarzenie. Brawo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze