czwartek, 20 czerwca, 2024

Święto patrona Szkoły Podstawowej Nr 4 w Mrągowie

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie jak co roku na przełomie września i października zorganizowała dzień patrona szkoły, w ramach którego odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz akademia o charakterze patriotycznym.

– Nasze święto jest świętem całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników – powiedział dyrektor SP nr 4 Wojciech Kordaczuk. – Warto zaznaczyć, że tylko cztery szkoły w naszym kraju noszą imię Generała Stefana „Grota” Roweckiego.

Tegoroczne święto, które odbyło się 24 września, swoją obecnością uświetnili m.in. arcybiskup senior Edmund Piszcz i Warmińsko oraz Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki.

– Dobrze, że pamiętacie o swoim patronie i w tak uroczysty sposób przypominacie legendarnego Komendanta Armii Krajowej  powiedział Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki. – Chciałbym, by wszyscy pamiętali, że Rowecki był człowiekiem, który jak mało kto przeszedł przez życie wyjątkowo pilnując pewnej triady, czyli: Bóg, Honor, Ojczyzna. W dzisiejszych czasach, to bardzo ważne wartości.

źródło: UM Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze