czwartek, 20 czerwca, 2024

Spokojnie, to tylko ćwiczenia – mrągowscy strażacy na terenie MEC

W ramach doskonalenia zawodowego 30 listopada 2021r. na terenie Zakładu Miejskiego Energetyki Cieplnej w Mrągowie odbyły się ćwiczenia strażaków. Głównym celem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie scenariusza działań podmiotów ochrony przeciwpożarowej PSP i OSP w przypadku wystąpienia pożaru na terenie obiektu.

Jak powszechnie wiadomo Powiat Mrągowski znany jest w województwie Warmińsko-Mazurskim nie tylko z bogactwa walorów atrakcyjnych turystycznie, ale również z obecności dużej ilości zakładów produkcyjnych i przemysłowych. Niesie to za sobą znaczne ryzyko wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń mogących zaistnieć na tego typu dużych obiektach – stwierdza st. str. Kamila Świderska. – Celem głównym ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie scenariusza działań podmiotów ochrony przeciwpożarowej PSP i OSP w przypadku wystąpienia pożaru na terenie obiektu. ałożenie dotyczyło wybuchu pożaru w kotłowni zakładu, w którym dodatkowo znajdowały się dwie osoby poszkodowane oraz zapalenia się składowiska węgla.

Podczas ćwiczeń ratownicy doskonalili m. in. umiejętności prowadzenia działań i współdziałania podczas działań ratowniczo-gaśniczych, dostarczania wody na duże odległości jak również zagadnienia z zakresu działań medycznych. Ćwiczenia pozwoliły na sprawdzenie procesu alarmowania jednostek OSP oraz ich możliwości bojowych.

W ćwiczeniach wzięły udział 3 zastępy z JRG w Mrągowie oraz zastępy z OSP Użranki, OSP Wierzbowo, OSP Grabowo oraz OSP Wyszembork.

źródło: KP PSP Mrągowo, fot. st. kpt. Jakub Tutka

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze