piątek, 19 lipca, 2024

Silny wiatr w powiecie mrągowskim. Strażacy interweniowali 83 razy!

Powalone drzewa na drogach i posesjach, zerwane linie energetyczne czy pokrycia dachów – w wyniku silnych anomalii atmosferycznych strażacy z powiatu mrągowskiego w ostatni weekend musieli interweniować aż 83 razy.

W dniach 18-20.02.2022r. teren powiatu mrągowskiego nawiedziły silne anomalie atmosferyczne w postaci bardzo silnych wiatrów z opadami atmosferycznymi. W wyniku takich warunków pogodowych doszło do wielu miejscowych zagrożeń związanych z powalonymi drzewami, zarówno na drogach, jak również na posesjach prywatnych, doszło także do kilku zdarzeń związanych z zerwanymi liniami energetycznymi czy zerwanymi pokryciami dachów.

Działania polegały na usuwaniu powalonych drzew, udrożnianiu przejazdów na drogach oraz zabezpieczaniu zerwanych linii i pokryć dachowych – informuje st. kpt. Jakub Tutkaniejednokrotnie zastępy skierowane do danej miejscowości pozostawały na miejscu, usuwając nie jedno, a wiele zagrożeń związanych z powalonymi drzewami, które napotkali po drodze.

W wyniku awarii sieci energetycznej w trzech zdarzeniach strażacy dostarczali prąd przy użyciu agregatów prądotwórczych do respiratorów.

Łącznie wystąpiło 83 zdarzenia, w których brały udział zarówno JRG Mrągowo, jak i OSP powiatu mrągowskiego.

Zdjęcia: kpt. Paweł Dykyj

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze