piątek, 14 czerwca, 2024

Schodołaz podarowany dla niepełnosprawnych mieszkańców Mrągowa

Mrągowska Stacja Pomocy im. Brata Gerarda wzbogaciła się o schodołaz, który został podarowany przez dr. Christiana Meyla, na co dzień mieszkającego w Niemczech. Urządzenie w bezpieczny i prosty sposób umożliwia transport osób niepełnosprawnych po schodach, obsługiwany jest przez jedną osobę i dostosowuje się do różnego typu schodów.

 – To bardzo przydatny sprzęt, który zdecydowanie usprawnia poruszanie się po schodach osób niepełnosprawnych i ograniczonych ruchowo – powiedział dr Christian Meyl, który przekazał 15 września schodołaz Stacji Pomocy im. Brata Gerarda, działającej przy parafii Rzymskokatolickiej Świętego Wojciecha w Mrągowie. – Urządzenie przyda się szczególnie tam, gdzie nie ma windy czy platformy schodowej. Mam nadzieję, że będzie dobrze służyło potrzebującym mieszkańcom Mrągowa.

– Schodołaz w bezpieczny i prosty sposób umożliwia transport osób niepełnosprawnych po schodach, obsługiwany jest przez jedną osobę i dostosowuje się do różnego typu schodów – dodał lek. Maciej Nadara z mrągowskiego Hospicjum Domowego, działającego przy Przychodni specjalistycznej w Mrągowie. – Na pewno będzie wykorzystywany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, mieszkających w naszym mieście.


Schodołaz przekazany przez dr Christiana Meyla będzie stacjonował w budynku Stacji Stacja Pomocy im. Brata Gerarda, przy ul. Królewieckiej 32 A. Każdy kto chciałby z niego skorzystać powinien skontaktować się z pracownikiem Stacji pod numerem telefonu: 693 467 894.

źródło: UM Mrągowo

Powiązane artykuły

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze