wtorek, 23 lipca, 2024

Sanah gwiazdą festiwalu 12 Godzin – Serce Mazur w Mrągowie!

Już 10 sierpnia w Mrągowie odbędzie się festiwal 12 Godzin – Serce Mazur, jedyny festiwal muzyczny na świecie poświęcony w całości idei transplantacji. Gwiazdą wydarzenia będzie najpopularniejsza artystka polskiej sceny muzycznej – sanah. Obok niej na scenie wystąpi również zespół pop-rockowy HLA 4 Transplant. 

Festiwal 12 Godzin – Serce Mazur to wydarzenie, które od pięciu lat promuje dawstwo narządów i prowadzi zbiórkę środków na sprzęt ratujący życie. Przy wsparciu gwiazd polskiej sceny muzycznej rozmawiamy o największym darze życia, który jest esencją transplantacji. Do tej pory na festiwalu wystąpili m.in. Ania Dąbrowska, Ira, Cleo, Margaret. Tegoroczna edycja odbędzie się 10 sierpnia o godz. 19:00 w mrągowskim amfiteatrze. Sprzedaż biletów rozpocznie się 27 czerwca o godz. 15:00 na www.eventim.pl.

W tym roku na festiwalowej scenie zagra najpopularniejsza artystka polskiej sceny muzycznej – sanah! Autorka takich hitów jak „Szampan”, „Melodia” czy „Ale jazz”, przyciąga tłumy swoimi niepowtarzalnymi tekstami, łączącymi młodzieżowy slang z poezją oraz chwytliwymi, przebojowymi melodiami. W czerwcu tego roku artystka wydała piąty studyjny album „Kaprysy”. Jak co roku, na festiwalu wystąpi także HLA 4 Transplant. To energetyczny pop-rockowy zespół, który swoją nazwą nawiązuje do unikalnego kodu transplantacyjnego – Human Leucocyte Antygen. Grupa jest zbrojnym ramieniem Fundacji Dla Transplantacji i promuje ideę transplantacji poprzez muzykę, sztukę i performance. W programie festiwalu również pokazy pierwszej pomocy w wykonaniu ratownictwa medycznego.

Festiwal 12 Godzin – Serce Mazur to nie tylko doskonała muzyka, ale także okazja do szerzenia wiedzy o pierwszej pomocy oraz zbiórki środków na sprzęt ratujący życie. Dochód z festiwalu będzie przeznaczony na zakup sprzętu OCS Heart Transmedics i jego obsługę. Obecnie jest to jedyny sprzęt na świecie służący do transportu pobranego do przeszczepu „wciąż bijącego” serca. Festiwal wspiera także Eventim, który przy okazji tego wydarzenia zrezygnował z pobierania prowizji od zakupu biletów. 

Organizatorem festiwalu są: Fundacja Dla Transplantacji „zostaw serce na ziemi”, Miasto Mrągowo. Producent wykonawczy: Good Taste Production. Partnerzy: Magic Records, Mrągowskie Centrum Kultury. Patronat: Ministerstwo Zdrowia, Poltransplant, Klinika Dr Kuśmierczyk, Warszawski Uniwersytet Medyczny, UCK WUM, Miasto Giżycko, Miasto Mikołajki, Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie, Serce na Banacha.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze