wtorek, 23 kwietnia, 2024

Rafał Syczew po raz piąty wygrał Maraton Ekstremalny Policji!

Mrągowski policjant Rafał Syczew kolejny po raz czwarty z rzędu (to w sumie jego 5 tryumf) zwyciężył w Maratonie Ekstremalnym Policji „HARDMAN”. Świetnie spisali się także inni policjanci reprezentujący Mrągowo.

W piątek (15.07.) na plaży nad jeziorem Sajmino policyjni śmiałkowie z województwa warmińsko-mazurskiego już po raz ósmy stanęli naprzeciw swoim słabościom i wystartowali w nocnych i ekstremalnych zawodach dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych policji.

Zgodnie z regulaminem maratonu do startu mogło przystąpić maksymalnie 10 zawodników według kolejności zgłoszeń.

Jak co roku uczestnicy wystartowali po zapadnięciu mroku i rozpoczęli rywalizację biegiem na 6 kilometrów równym dwóm okrążeniom wokół jeziora Sajmino. Druga próba to zmagania w wodzie. Zawodnicy w celu kontynuowania rywalizacji musieli dopłynąć w linii prostej na drugi brzeg jeziora odległy od startu o 750 m i wrócić na miejsce zawodów. Każdy zawodnik został wyposażony, przez organizatora, przy sobie w ratowniczą bojkę asekuracyjną. Dodatkowo w czasie zaliczania dystansu był obserwowany i oświetlany czasowo przez indywidualnie asekurującego go ratownika przygotowanego do ewentualnego udzielenia pomocy w sytuacji powstania jakiegokolwiek zagrożenia w wodzie. W gotowości była również policyjna motorówka z policjantami-ratownikami, która w każdej chwili mogła ruszyć z pomocą.

Po wyjściu z wody organizatorzy przygotowali dla uczestników, tzw. „deser” czyli bieg z 35-kilogramowym obciążeniem na dystansie 150 metrów.

Najlepszym zawodnikiem okazał się, nie pierwszy raz, sierż.szt. Rafał Syczew z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie, który z czasem: 1h 08 min. zdobył tytuł „HARDMANA 2022”. Na drugim stopniu podium stanął podinsp. Marcin Romanow z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Tuż za nim uplasował się post. Paweł Łukaszuk z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Na czwartym miejscu zmagania zakończył także reprezentujący Mrągowo policjant Paweł Sobczyński.

6,5km biegu, 2km pływania i około 200m biegu z obciążeniem – relacjonuje policjant Rafał Syczew. – Od początku kontrolowany, samotny bieg, po wejściu do wody jeszcze podkręciłem tempo i na mecie zameldowałem się z ponad 8 minutową przewagą nad drugim zawodnikiem!

źródło: KPP Ostróda, UM Mrągowo