wtorek, 16 lipca, 2024

Rafał Syczew po raz czwarty wygrał Maraton Ekstremalny Policji!

Sierż. Sztab. Rafał Syczew z KPP Mrągowo po raz czwarty wygrał Maraton Ekstremalny Policji „Hardman 2021”. Zawody odbyły się po raz siódmy nad jeziorem Sajmino w Ostródzie.

Dziesięciu policjantów z całego województwa po raz siódmy zmierzyło się ze swoimi słabościami i wystartowało w Maratonie Ekstremalnym Policji „Hardman 2021”. Zawodnicy wystartowali po zapadnięciu zmroku. Pierwszą część maratonu stanowił bieg na dystansie ok. 6,5 km. Aby zaliczyć tą konkurencję zawodnicy musieli przebiec dwa okrążenia wokół jeziora dwukrotnie meldując się w punkcie kontrolnym.

Już po biegu mrągowski policjant uzyskał wyraźną przewagę nad pozostałymi zawodnikami i jako pierwszy rozpoczął zmagania w wodzie. Uczestnicy żeby zaliczyć tę konkurencję musieli dopłynąć do oddalonego o około 1 km od brzegu punktu kontrolnego, zameldować się w nim po czym wrócić na brzeg jeziora. Każdy z zawodników miał przy sobie bojkę asekuracyjną oraz dodatkowo był indywidualnie obserwowany i oświetlany przez ratownika.

Po wyjściu z wody organizatorzy przygotowali bieg z 30-kilogramowym obciążeniem na dystansie 300 metrów. Najlepszym zawodnikiem okazał się sierż.sztab. Rafał Syczew z KPP Mrągowo i to on po raz czwarty i trzeci raz z rzędu zdobył tytuł „Hardmana”. Drugie miejsce zajął Sławomir Siemionowski z KPP Iława, a na najniższym  stopniu podium zameldował się Marcin Romanowski z KWP Olsztyn.

Tegoroczne zawody były już siódmą edycją policyjnego „Hardmana”, a pierwsze zmagania odbyły się w 2015r. Warto zaznaczyć że sierż.sztab. Rafał Syczew z KPP Mrągowo jest jedynym zawodnikiem, który wystąpił we wszystkich edycjach Maratonu czterokrotnie kończąc zawody na najwyższym stopniu podium, wygrywając Hardmana w latach 2015, 2019, 2020, 2021.

źródło: KPP Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze