środa, 29 maja, 2024

Premiera “Imperium Zatracenia”

Już w piątek na scenie Mrągowskiego Centrum Kultury młodzież otworzy przed publicznością swój świat.“Imperium Zatracenia” to dynamiczna historia o wkraczaniu w dorosłość, chęci dominacji, poszukiwaniu wspólnoty i wynikających z nich konfliktów, nieporozumień i przemian. 

“Imperium zatracenia” to spektakl, który powstał z inicjatywy młodzieży, opowiada o młodzieży i jest tworzony przez młodzież. Jest to opowieść o dojrzewaniu oraz o poszukiwaniu własnej tożsamości. – Byłam bardzo zadowolona, kiedy zostałam zaproszona do udziału w projekcie. Wzięliśmy na warsztat pomysł kreatywnej młodzieży, prace nad scenariuszem szły bardzo dobrze i udało nam się rozwinąć projekt w widowisko  ze scenami filmowymi i tańcem hip-hopowym, wokół którego rozgrywa się akcja – mówi Agnieszka Michalska, współreżyser “Imperium Zatracenia”. 

Sztuka urozmaicona została muzyką, tańcem i multimediami. – Jest to spektakl z gorącymi hip-hopowymi rytmami, na scenie zobaczymy bowiem tancerzy z Młodzieżowego Domu Kultury, za których choreografię odpowiedzialne były Martyna i Ewa Gnoza. Utwory muzyczne wykorzystane w widowisku mają bardzo mocne brzmienie i silny przekaz. Kostiumy i scenografia powstawały przy konsultacjach z młodzieżą i są wynikiem artystycznej twórczości wolontariuszy Fundacji Alternatywnej Edukacji ALE – dodaje Paweł Kisiel, współreżyser spektaklu. 

Premiera spektaklu została zaplanowana na piątek, 4 czerwca o 18:00 w Mrągowskim Centrum Kultury. Zaproszenia na długo wyczekiwany spektakl zostały już rozdane. Niestety z powodu sytuacji epidemiologicznej premierę zobaczy jedynie połowa sali widowiskowej.

Marlena Bieleninik, koordynator projektów społecznych Fundacji Alternatywnej Edukacji „ALE

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze