wtorek, 23 lipca, 2024

Poznaj historię i zabytki Mrągowa – Mrągowo ma swój quest

Informacja Turystyczna w Mrągowie opracowała Quest Poznaj Mrągowo pozwalający poznać historię i zabytki Mrągowa. To gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania.

Questy stają się coraz popularniejsze, dlatego pracownicy mrągowskiego magistratu postanowili stworzyć miejską grę, która umili turystom odpoczynek w Mrągowie, pobudzi ich wyobraźnię i ciekawość miasta. Quest jest również świetną formą edukacji dla mieszkańców Mrągowa, dzięki czemu wzrośnie ich wiedza o regionie i wzmocni się lokalna tożsamość. Najskuteczniejsza edukacja odbywa się poprzez osobiste doświadczenie. Jeśli dodać do tego elementy zabawy i poszukiwań skarbu, to mamy gotową receptę na uatrakcyjnienie oferty edukacyjno-turystycznej miasta.

Quest to gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania. Przy okazji umożliwia poznanie najważniejszych atrakcji Mrągowa. Jest to dobra zabawa dla każdego, bez względu na wiek. Podczas rozwiązywania możemy poczuć klimat miejsca, w którym jesteśmy. A Mrągowo jest jednym z najstarszych mazurskich miast. Prawa miejskie otrzymało w latach 1404-1407. W odróżnieniu od innych miejscowości właściwie nie zostało zniszczone podczas II wojny światowej, dlatego można tu poczuć atmosferę wschodniopruskiego miasteczka.

Przejście trasy questu zajmuje około 1,5 h. Do przejścia jest 5,4 km. Do zabawy wystarczy ulotka z zagadkami. Czytając wierszowane wskazówki, uczestnik podąża questem w terenie i poznaje sekrety Mrągowa. Na końcu drogi na odkrywców czeka „skarb”.

Początek questu

Informacja Turystyczna, RATUSZ, ul. Ratuszowa 5 w Mrągowie. Otrzymacie tu ulotkę questu.

Jak szukać skarbu?

Twoim zadaniem, oprócz zdobycia wiedzy, jest uważne czytanie wskazówek i rozwiązywanie zagadek. Dzięki zebranym na trasie literom, na końcu wędrówki w Twoje ręce trafi skarb!

Opiekun questu

Referat Promocji i Rozwoju

RATUSZ, ul. Ratuszowa 5 w Mrągowie

Urząd Miejski

e-mail: [email protected]

tel. 89 544 40 90

źródło: Informacja Turystyczna w Mrągowie

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze