środa, 24 kwietnia, 2024

Policjanci nie zapominają o koledze, który zginął na służbie

Marek Cekała zginął 17 sierpnia 2002 roku w Mikołajkach z rąk zabójców Klepaka, bosa mafii wołomińskiej.Tak jak każdego roku, tak i w tym uczciliśmy pamięć o naszym koledze, który 19 lat temu oddał swoje życie na służbie– informują policjanci.

Marek Cekała służbę w Policji rozpoczął 1 grudnia 1992 r., na stanowisku policjanta Kompanii Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W 1997 r. ukończył kurs podoficerski w Szkole Policji w Słupsku. Z dniem 30 czerwca 2000 r., został mianowany na stanowisko referenta w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie.

Jego służba została zakończona nagle i tragicznie 17 sierpnia 2002 roku w Mikołajkach. Wtedy Marek Cekała, jako policjant Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, był oddelegowany do tej turystycznej miejscowości na tzw. sezon, czyli służby wspomagające lokalnych policjantów podczas wzmożonego ruchu turystów. Ten dzień nie różnił się od innych. Wieczorem odebrał zgłoszenie dotyczące awantury w jednym lokali znajdującym się przy mości drogowym. Gdy zauważył biegnących mężczyzn ruszył za nimi w pościg. Jeden z nich niespodziewanie wyciągnął broń i strzelił w kierunku policjanta. Pocisk trafił w okolice serca Marka. Policjant zmarł. Jak się okazało, funkcjonariusz ścigał sprawców zabójstwa „Klepaka”, jednego z szefów mafii wołomińskiej.

We wtorek (17.08.2021r.) w 19 rocznicę śmierci Marka Cekały, na cmentarzu przy ul. Poprzecznej w Olsztynie stawili się mł. insp. Zbigniew Kowalski Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, Henryk Kołecki z Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów oraz ks. Zbigniew Czernik kapelan warmińsko-mazurskich policjantów, którzy przy asyście warty honorowej, w obecności matki i brata poległego policjanta, złożyli kwiaty na jego pomniku.

Również w Mikołajkach, w miejscu upamiętniającym śmierć policjanta, spotkały się osoby chcące oddać mu cześć. Przy pomniku upamiętniającym te tragiczne zdarzenia sprzed 19 lat insp. Andrzej Parniewicz Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie, kom. Wojciech Dutczak Komendant Komisariatu Policji w Mikołajkach, asp. szt. Joanna Dawidczyk Specjalista WPiRD, ks. Stanisław Machaj w obecności matki i brata poległego policjanta złożyli kwiaty i zapalili znicze.

źródło: KPP Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze