niedziela, 26 maja, 2024

Podsumowanie wakacji z Młodzieżowym Domem Kultury

 Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie w ramach pracy wakacyjnej przygotował ofertę trzech turnusów dla dzieci w godzinach 10.00-15.00, w których wzięło udział łącznie 63 osoby. Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi na każdy turnus mogło się zapisać po 21 osób.

Program turnusów obejmował jeden dzień zajęć stacjonarnych w Szkole Podstawowej Nr 4 w naszych salach oraz cztery dni wyjazdowe. Na zajęciach stacjonarnych dzieci wykonały witraże oraz piniaty, które w ostatnim dniu wypełniliśmy słodyczami. Nie zabrakło też zabaw i gier na świeżym powietrzu na boisku szkolnym i placu zabaw – informuje dyrektor MDK Ewa Gnoza.

W drugim dniu dzieci wyjeżdżały do Agroturystyki „Ustronne Siedlisko” w Zyndakach, gdzie miały możliwość przebywania z alpakami i karmienia ich. Dzień później uczestnicy pojechali do Parku Miniatur- Mazurolandii, w którym oprócz zwiedzania, zabawy i ciepłego posiłku, poznali dzięki przewodnikowi historię i tajemnice Krzyżaków oraz strzelali z łuku.

W czwartym dniu grupy pojechały do Galindii, po której opracował ich przewodnik. Dzieci miały możliwość poznać historie Galindów, ich obyczaje oraz mieli możliwość pasowania na Galinda. Wyjazd zakończył się obiadem. Zwiedzano też Kadzidłowo i park zwierząt. W ostatnim dniu półkolonii dzieci skorzystały z mrągowskiego parku linowego mieszczącego się koło miasteczka Mrongoville. W drodze powrotnej na zakończenie grupy miały zamówioną pizzę i lody. Dzieci odebrały też swoje piniaty ze słodkościami oraz bańki mydlane.

Turnusy odbywały się w następujących terminach:

I turnus: 28.06.2021r. – 02.07.2021r.
II turnus: 05.07.2021r.- 09.07.2021r.
III turnus: 12.07.2021r.- 16.07.2021r.

Celowo zaplanowaliśmy większość zajęć na świeżym powietrzu, aby dzieci nie siedziały w salach . Przygotowany program okazał się  bardzo dobry i ciekawy. Listy uczestników zapełniły się w kilka dni po ogłoszeniu  informacji na stronie MDK. Obecna oferta sprawdziła się w opiniach rodziców i dzieci, a więc będziemy ją kontynuować i wprowadzać nowe atrakcje – dodaje Ewa Gnoza.

Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze