wtorek, 23 lipca, 2024

Ostatnie regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2022 zakończone

W miniony weekend (6-7 sierpnia 2022r.) odbyły się trzecie regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2022 ­ – Arkodach&Stomasz Cup. W zawodach po raz drugi w historii cyklu wzięli udział także zawodnicy z klasy Korsarz.

Po raz kolejny regaty odbyły się w dobrych warunkach pogodowych. Choć ponownie żeglarzy przywitały krople deszczu, to tuż po rozpoczęciu regat przestało padać i udało się rozegrać wszystkie zaplanowane wyścigi. A mrągowski akwen bywa wymagający dla niewprawionych żeglarzy.

Trzecie eliminacje Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2022 tradycyjnie rozpoczęły się od przywitania żeglarzy i gości przez komandora regat Mateusza Kossakowskiego, jednego ze sponsorów Tomasza Krzywosza oraz Dyrektora Departamentu Turystyki i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcina Galibarczyka.

– Warmia i Mazury mają niezwykłe tradycje żeglarskie, które my jako samorząd województwa staramy się kultywować, pomagając w organizacji imprez oraz przygotowując stypendia dla najlepszych sportowców – powiedział podczas rozpoczęcia imprezy Dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Marcin Galibarczyk. – Cieszę się, że mogę być obecny podczas regat Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa i otworzyć kolejne wydarzenie w historii tego 9-letniego żeglarskiego cyklu.

To były ostatnie eliminacje tegorocznego cyklu ŻGP Mrągowa. Rywalizacja toczyła się w 2 klasach: jachty kabinowe i otwartopokładowe. Dodatkowo w żeglarskiej rywalizacji na Czosie wzięli udział żeglarze startujący na Korsarzach.

W ciągu 2 dni udało się rozegrać 8 wyścigów krótkodystansowych na trasie trójkąt-śledź. Sędzią głównym był ponownie Andrzej Nowicki. W klasie Korsarz, w której wystartowało ostatecznie 8 załóg, bezkonkurencyjni byli Robert Kłakulak oraz Piotr Kamiński. Drugie miejsce zajęli Milena Maciuszko oraz Bartosz Szydłowski. Ostatnie miejsce na podium wywalczyli Radosław Osuch i Magdalena Pelc.

Wśród jachtów kabinowych tryumfowali Jakub Malicki, Kacper Malicki i Tadeusz Kozakiewicz. Drugie miejsce zajęli  Hubert Jabłoński oraz Tomasz Krzywosz, wygrywając na wodzie z Karolem Góralczykiem, Zbigniewem Olszewskim i Anną Feldman-Olszewską.

W klasie otwartopokładowej ponownie zwyciężyła załoga Hotelu Robert’s Port: Krzysztof Łazarski i Lidia Kowal. Drugie miejsce zajęła załoga Kaczkan Sailing Team: Mateusz Gotowicki, Justyna Kowalczyk, Maciej Madej. Trzecie miejsce wywalczył dwukrotny tryumfator cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa Łukasz Dakszewicz startujący w parze z Bartoszem Boguckim.

– Pragnę podziękować wszystkim startującym uczestnikom, naszym darczyńcom oraz sponsorom tytularnym imprezy: Arkadiuszowi i Wiolecie Cagara oraz Tomaszowi Krzywoszowi, którzy nie wahając się ani chwili po raz kolejny zdecydowali się pomóc w organizacji cyklu – podsumowuje prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „CZOS” Mateusz Kossakowski. – Przed nami 9. Finał Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Niedługo oficjalnie ogłosimy tegorocznych finalistów. Wciąż przed nami kilka niespodzianek. Zapraszam już teraz także do przyszłorocznych startów. 10. edycja będzie z pewnością hucznie obchodzona.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze