czwartek, 18 kwietnia, 2024

OSP Wyszembork otrzymał nowy wóz strażacki

Gmina Mrągowo wymieniła drugi samochód pożarniczy w bieżącej kadencji. Po jednostce OSP Szestno, która otrzymała pożarniczego MAN-a w 2019 roku, przyszedł czas na zmianę pojazdu w OSP Wyszembork. Wysłużonego Mercedesa zastąpił kolejny MAN, który został oficjalnie przekazany do służby w jednostce z Wyszemborka.

Jeszcze kilka lat temu średnia wieku pojazdów pożarniczych w gminie Mrągowo była najwyższa w powiecie mrągowskim. Dzięki modernizacji taboru ta średnia zbliżyła się już do średniej w innych samorządach powiatu.

W niedzielę 10 października 2021r. na strzelnicy w Marcinkowie odbyło się zgrupowanie strażaków z gminnych jednostek, podczas którego oficjalnie przekazano pożarniczego MAN-a do OSP Wyszembork. Przez ostatnie lata w tej jednostce służył Mercedes Benz, który wymagał wymiany i w czerwcu bieżącego roku został sprzedany prywatnemu kolekcjonerowi. Od tamtego czasu jednostka dysponowała tylko pojazdem typu lekkiego.

Teraz ma już także pojazd typu średniego, który będzie służył zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom gminy. Jest to ciężarowy MAN z podwoziem z roku 1996, ze zbiornikiem wody na 2000 litrów, odrestaurowanym nadwoziem, wyposażony jest w dodatkowe oświetlenie, autopompę i linię tzw. szybkiego natarcia. Zakup został sfinansowany w całości ze środków budżetu gminy Mrągowo.

Pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim radnym, którzy poparli tegoroczne zmiany do budżetu uwzględniające zakup pojazdu dla OSP Wyszembork – mówił podczas przekazania wójt gminy Mrągowo Piotr Piercewicz. – Ten pojazd przez wiele kolejnych lat będzie służył bezpieczeństwu naszych mieszkańców i wpłynie na mobilność jednostki. Wymiana była konieczna, bo poprzedni samochód miał już ponad 50 lat i jego funkcjonalność, mimo pięknego wyglądu, była ograniczona. Gratuluję strażakom z Wyszemborka i niech ten pojazd służy Wam jak najlepiej.

Podczas uroczystości, kluczyki od auta odebrali Prezes OSP Wyszembork Dominik Tumas i kierowca Grzegorz Daniłowski.

Chwilę potem głos zabrał kpt. mgr Józef Banach, komendant PSP w Mrągowie. – To wielki dzień dla Was strażacy, bo wymiana pojazdu na nowszy to zawsze powód do dumy i mobilizacja dla Was. Gratuluję władzom gminy, która skutecznie doprowadziła do zakupu już drugiego pojazdu w tej kadencji. To pokazuje otwartość samorządu na potrzeby poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

To nie koniec wymiany pojazdów pożarniczych w gminie Mrągowo. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku kolejny używany samochód trafi do strażaków z Grabowa. Będzie to pojazd służący jeszcze obecnie w Państwowej Straży Pożarnej.

Podczas niedzielnych uroczystości miała miejsce także miła chwila dla najmniejszej jednostki wśród OSP z Gminy Mrągowo. Strażacy z OSP Grabowo przekazali swój drugi zestaw hydrauliczny do jednostki OSP Gązwa, która do tej pory takim sprzętem nie dysponowała.

Dzięki temu, możemy powiedzieć, że wszystkie jednostki w naszej gminie posiadają już zestawy hydrauliczne, niezbędne przy zdarzeniach drogowych – mówił Jan Narewski, prezes OSP Grabowo k. Mrągowa.

źródło: gmina Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze