czwartek, 20 czerwca, 2024

Osiem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem w Kiersztanowie

15 sierpnia 2021 około północy zaczął się palić budynek mieszkalny w Kiersztanowie (gmina Mrągowo).

W działaniach wzięły udział 3 zastępy PSP JRG Mrągowo oraz 5 zastępów OSP (OSP Szestno, OSP Warpuny, OSP Gizewo, OSP Wyszembork, OSP Grabowo).

Osoby które przebywały w środku budynku samodzielnie opuściły lokal przed przybyciem straży i znajdowały się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego, które przybyło na miejsce zdarzenia. Przy palącym się budynku stały samochody osobowe, które zostały usunięte w bezpieczne miejsce z dala od pożaru.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu 7 prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz do środka budynku, schłodzeniu pojazdów narażonych na promieniowanie cieplne, zbudowaniu zasilania wodnego z hydrantu w miejscowości Kiersztanowo oraz dwóch motopomp pływających umieszczonych na rzece Dajna, rozebraniu dachówek, zahamowaniu gwałtownego rozwoju pożaru oraz użyciu kamery termowizyjnej w celu zlokalizowania ukrytych zarzewi ognia w środku budynku

– wprowadzeniu 7 prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz do środka budynku. Ratownicy wewnątrz obiektu pracowali w aparatach Ochrony Układu Oddechowego OUO.   

Opracowanie: st. kpt. Jakub Tutka

Zdjęcia: mł. asp. Roman Olszyński

Powiązane artykuły

5 KOMENTARZE

  1. Słowa mają ogromną moc, Ja bardzo w to wierzę. Mogą inspirować, dawać motywację lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu jak zaklęta jest mądrość, której szukamy w życiu przez bardzo długi czas. zapraszam do siebie 🙂

  2. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra. Z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa a słowa na zdania… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze