środa, 6 lipca, 2022

O krok od podium – sukces mrągowskich tenisistów

Po rozegraniu łącznie 20 meczów w wiosennej rundzie rewanżowej tenisiści stołowi Country Team Mrągowo uplasowali się ostatecznie na 4. miejscu I ligi Drużynowych Mistrzostw Olsztyna. Do podium zabrakło im tylko jednego punktu!

– Przed rozpoczęciem sezonu szacowaliśmy, że na koniec rundy uplasujemy się gdzieś w środku tabeli – mówi Jacek Baczewski, kapitan CTM. – Drużyna spisała się jednak dużo lepiej!

Najbardziej wartościowym zawodnikiem mrągowskiej drużyny był Mariusz Jurczyk, ale również pozostali podstawowi gracze mieli dodatni bilans swoich pojedynków.

Pomimo napiętego kalendarza rozgrywek niektórzy zawodnicy Country Team Mrągowo, posiadający licencje weteranów Polskiego Związku Tenisa Stołowego, uczestniczyli kilkukrotnie w turniejach Grand Prix Polski, m.in. w Międzyzdrojach i Bilczy koło Kielc. Podsumowaniem tenisowego sezonu był udział Jacka Baczewskiego i Zbigniewa Ratuszniaka w Mistrzostwach Polski Weteranów, które odbyły się w Gliwicach w pierwszy weekend czerwca. Możliwość coraz częstszego rywalizowania z najlepszymi seniorami w kraju na pewno wpłynie na podniesienie poziomu umiejętności naszych tenisistów, tymczasem integracyjny charakter turniejów spowodował, że wielu innych zawodników podpytywało o aktualne walory turystyczne Mrągowa i „sztandarowe” imprezy odbywające się w naszym mieście.

miejscedrużynapunktyzwyc-poraż
1Topspin Szczytno38153-47
2Emirr-Dywity34152-48
3GKS Grunwald26113-87
4Country Team Mrągowo25122-78
5Neonet Team21109-91
6AZS UWM Olsztyn20103-97
7Dorka&boys1896-104
8English Perfect UKS Tempo-25 Olsztyn1579-120
9StudioMedykTrans1369-130
10Zefir Olsztyn761-139
11RTM Morąg344-156

Skład Country Team Mrągowo:

Jacek Baczewski
Krzysztof Pawłowski
Zbigniew Ratuszniak
Mariusz Jurczyk
Dariusz Lipka
Łukasz Banaś

źródło: UM Mrągowo, Country Team Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze