niedziela, 26 maja, 2024

Nowa wystawa w mrągowskim muzeum

Muzeum w Mrągowie będzie miało nową ekspozycję. Już od 25 maja aż do jesieni w muzeum będzie można oglądać wystawę „W kraju Garudy – Indonezja”, przedstawiającą fragment kultury materialnej i duchowej ludności zamieszkującej Indonezję.

Ta ciekawa wystawa przybliża bogactwo i różnorodność indonezyjskiej kultury, największego kraju wyspiarskiego o dużym zróżnicowaniu etnicznym i kulturowym. Na wystawie prezentowane są obiekty ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie, któremu serdecznie dziękujemy za udostępnienie eksponatów – informuje kierownik Muzeum w Mrągowie Dominik Tarnowski.

W muzeum będzie można zobaczyć m.in. przedmioty codziennego użytku, tkaniny, ubiór i ozdoby stroju, broń białą (wśród niej słynne indonezyjskie krisy), instrumenty muzyczne i przedmioty związane z kultem religijnym.

Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji wystawy. Jednocześnie zapraszam wszystkich do odwiedzenia naszego muzeum i obejrzenia nowej wystawy, przybliżającej cząstkę niezwykle ciekawej i egzotycznej kultury! – zachęca do odwiedzenia mrągowskiego muzeum Dominik Tarnowski.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze