środa, 24 kwietnia, 2024

Noc Świętojańska w regionie [zdjęcia]

W Krutyni oraz Marcinkowie świętowano tzw. Noc Świętojańską. Imprezy już na stałe wpisały się w kalendarz gminnych imprez kulturalnych.

Mazurska Izba Regionalna, sołectwo i Koło Gospodyń Wiejskich w Marcinkowie oraz Biblioteka Pedagogiczna w Mrągowie po raz kolejny zorganizowali Palinockę, czyli Noc Świętojańską po mazursku. Szósta edycja tego wydarzenia odbyła się w sobotę (26.06.2021r.) o godzinie 18.00 w Marcinkowie.

W programie zaplanowano m.in. występ wokalny uczennic ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowie, wicie wianków, prelekcję o zwyczajach świętojańskich na podstawie źródeł bibliotecznych. Później odbył się spacer w kierunku jeziora Dzwon, gdzie nastąpiło rzucanie wianków oraz piknik z ogniskiem i muzyką ludową w tle.

Tego samego dnia Stowarzyszenie „Nasza Krutyń” wraz z mieszkańcami wsi Krutyń zorganizowali Krutyńską Noc Świętojańską. W programie zaplanowano m.in. występy zespołów muzycznych, konkurs na najładniejszy wianek świętojański oraz wieczorny spływ łodziami po rzece Krutyni. Na koniec na wszystkich uczestników czekało ognisko przy muzyce szantowej.

Podczas imprezy odbyła się także zbiórka pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia „Nasza Krutyń”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na remont i wyposażenie świetlicy wiejskiej.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze