niedziela, 26 maja, 2024

Noc muzeów już w sobotę! Co zaplanowały mrągowskie muzea?

Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się już w sobotę 14 maja, będzie można odwiedzić za darmo oba mrągowskie muzea: Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie i Muzeum Sprzętu Wojskowego.

Noc Muzeów to wydarzenie kulturalne, które polega na udostępnianiu galerii, muzeów oraz instytucji kultury w godzinach nocnych. Noc Muzeów przywędrowała do nas z Berlina, gdzie po raz pierwszy odbyła się w 1997 roku. Impreza okazała się sukcesem, dlatego w kolejnych latach zaczęły przyłączać się inne europejskie miasta.

Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie

Muzeum w Mrągowie zaprasza na Noc Muzeów w godz. 17:00-21:30. W programie: zwiedzanie wystaw, plenerowa inscenizacja nadania przywileju miastu przez Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego (plac przed ratuszem) oraz degustacja swojskiego przysmaku.

NM 2022

Muzeum Sprzętu Wojskowego

Muzeum Sprzętu Wojskowego zaprasza na Noc Muzeów – imprezę podczas której można zobaczyć placówkę z innej perspektywy. Towarzyszyć nam będzie nastrojowe oświetlenie, trzaskające ognisko i swobodna atmosfera. O to abyśmy nie opadli z sił zadba kucharz serwujący prawdziwą, wojskową grochówkę. Wydarzenie odbędzie się w godz. 20:00-0:00.

źródło: UM Mrągowo, red.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze