wtorek, 23 lipca, 2024

Najlepszy kierownik rewirów dzielnicowych pochodzi z Mrągowa!

W budynkuOddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbył się wojewódzki etap XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Mrągowska policja ma powody do dumy. Asp. Wojciech Jędrzejczyk z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie osiągnął najlepszy wynik wśród kierowników rewirów dzielnicowych, zdobywając pierwsze miejsce.

Dzielnicowy, niczym lekarz pierwszego kontaktu, diagnozuje problemy mieszkańców swojego rejonu służbowego i szuka sposobów ich rozwiązania. To odpowiedzialne zadanie wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności interpersonalnych. W obiektach Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbył się wojewódzki etap XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Wśród uczestników znaleźli się kierownicy dzielnicowych oraz najlepsi dzielnicowi z każdego powiatu w regionie, którzy przeszli eliminacje na poziomie komend miejskich i powiatowych.

W piątek, 5 lipca 2024 roku, do Olsztyna przyjechali kierownicy rewirów dzielnicowych oraz policjanci dzielnicowi, aby zmierzyć się w wojewódzkich eliminacjach do XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Patronat nad zawodami objął Radosław Król, Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

Organizowane zawody stanowią formę doskonalenia zawodowego dla policjantów pełniących służbę dzielnicowego i kierowników rewiru dzielnicowych. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej służyć społeczeństwu. Celem zawodów jest poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych dzielnicowych.

Wszyscy uczestnicy przystąpili do testu wiedzy składającego się z 60 pytań, natomiast dzielnicowi dodatkowo sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności w konkurencji „symulacja – przyjęcie interesanta”. Po całodniowych zmaganiach wyłonieni zostali najlepsi z nich.

Oto pełna lista najlepszych wyników:

Kierownicy rewirów dzielnicowych:

  1. Asp. Wojciech Jędrzejczyk, KPP w Mrągowie
  2. Podkom. Waldemar Szyłak, KPP w Ełku
  3. Podkom. Piotr Drozdowski, KPP w Giżycku

Dzielnicowi:

  1. St. asp. Paweł Bialkowski, KPP w Braniewie
  2. Sierż. szt. Łukasz Banach, KMP w Olsztynie
  3. Sierż. szt. Łukasz Groszkowski, KPP w Nowym Mieście Lubawskim

Zdobywcy miejsc na podium otrzymali pamiątkowe tablice oraz nagrody od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, wręczone przez p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego w Olsztynie, insp. Radosława Dracha. Dodatkowo, Wojewoda Warmińsko-Mazurski ufundował nagrody rzeczowe, które wręczyła Dyrektor Generalny Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, Monika Choroszewska-Pleńkowska.

Insp. Radosław Drach podziękował wszystkim uczestnikom za udział w zawodach, gratulując osiągniętych wyników. Najlepszym z nich, którzy będą reprezentować garnizon warmińsko-mazurski, życzył powodzenia w krajowym finale zawodów „Dzielnicowy Roku”, który odbędzie się 22 października 2024 roku w Katowicach.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze