środa, 22 maja, 2024

Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe wyrusza w polskie tournée

23 maja w Białymstoku odbyła się II runda Pucharu Polski MTB XCO, w której startowali również przedstawiciele Mrągowskiego Stowarzyszenia Rowerowego. A już niedługo zawodnicy MSR wyruszą w tournée po Polsce.

Zważywszy na rangę, prestiż i poziom sportowy imprezy, nasz start oceniamy bardzo pozytywnie. W pierwszym wyścigu żaków nasz najlepszy zawodnik Wiktor Kajetaniak zajął 9 miejsce, startując z końca stawki w gronie prawie 50 zawodników, a drugi nasz zawodnik Szymon Głogowski, który stawia dopiero pierwsze kroki, był 29 – informuje Radosław Parzych, trener Mrągowskiego Stowarzyszenia Rowerowego.

Wśród młodzików coraz wyższą formę prezentuje Karol Balcerczyk który w międzynarodowym gronie zameldował się na 13 pozycji. Patryk Sobociński wywalczył 28. miejsce (startując z końca stawki, a Patryk Okrągły był 39.

W wyścigu juniorów młodszych Michał Polewaczyk był 49, a Maciej Parzych 50. – Dla naszych juniorów wyścig był również eliminacją do Olimpiady Młodzieży. Nie jesteśmy do końca zadowoleni, gdyż punkty do OM łapie pierwsza czterdziestka zawodników .Trochę nam jeszcze brakuje do najlepszych, ale wierzymy że forma będzie rosła i z wyścigu na wyścig będzie coraz lepiej. Naszym sukcesem jest niewątpliwie 10. miejsce w kat. Pucharu Polski Drużyn Młodzieżowych. To dowodzi, że mamy silny zespół, liczący się w stawce drużyn z całej Polski – ocenia start trener MSR.

fot. Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe

A jakie są najbliższe plany Mrągowskiego Stowarzyszenia Rowerowego? – Już w czwartek wyruszamy na tournée po naszym pięknym kraju .W sobotę kolejny start w Pucharze Polski w Jastrzębiu Zdroju, potem przenosimy się w Góry Sowie, aby doszlifować formę i ponownie wystartujemy w Pucharze Polski w Wałbrzychu. Sezon w końcu w pełni ruszył, a dla nas to chyba najbardziej wytężony okres startowy. Mamy nadzieję że będzie owocny. Czego sobie i wszystkim zawodnikom życzymy – przybliża najbliższy kalendarz startów Radosław Parzych.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze